Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Zombių eisenos pasaulį džiugina jau dešimtmetį

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš 10 metų, 2001-aisiais, keletas JAV siaubo filmų mėgėjų surengė pramoginę teatrališką akciją: išėjo į gatves persirengę ir nusigrimavę kaip zombiai. Nedidelis būrys „numirėlių“ vilkdami kojas, riaumodami ir reikalaudami smegenų centrinėmis gatvėmis pasivaikščiojo vos pusvalandį, tačiau susilaukė begalę praeivių ir net žiniasklaidos dėmesio. Kasmet iniciatyva plito po vis daugiau miestų. Pernai Brisbeine (Australija) pasiektas rekordas – sudalyvavo 10 000 gyvų numirėlių!

Prieš 10 metų, 2001-aisiais, keletas JAV siaubo filmų mėgėjų surengė pramoginę teatrališką akciją: išėjo į gatves persirengę ir nusigrimavę kaip zombiai. Nedidelis būrys „numirėlių“ vilkdamas kojas, riaumodamas ir reikalaudamas smegenų centrinėmis gatvėmis pasivaikščiojo vos pusvalandį, tačiau susilaukė begalės praeivių ir net žiniasklaidos dėmesio. Kasmet iniciatyva plito po vis daugiau miestų. Pernai Brisbeine (Australija) pasiektas rekordas – sudalyvavo 10 000 gyvų numirėlių!

Tokios akcijos beveik visada organizuojamos paprastų miestiečių, o žinia sklinda neformaliais kanalais – socialiniais tinklais ir formumais. Veiksmo vieta – nuo pagrindinių miesto erdvių iki prekybos centrų ar barų.

Pagrindinė Zombių eisenos forma – paprastas pajudėjimas nuo vieno sutarto taško iki kito. Tai daroma kuo tikroviškiau: kiekvienas dalyvis susigalvoja originalų būdą, kaip įkūnys zombį. Be grimo ir aprangos ypač svarbus ir teisingas judėjimas: velkama sužeista koja, nevalingai trūkčiojanti ranka ir gargaliuojantis riaumojimas – neatsiejami zombio atributai. Įgaunami su labai nedaug pastangų. Paprastas pasiruošimas ir didelis efektas – pagrindinė priežastis, kodėl į eiseną susiranka tūkstantinės minios.

Šalia tradicinės eisenos formos kartais pridedama papildomų pramogų, kurios įkvėptos klasikinių siaubo filmų. Pavyzdžiui, dalis akcijos dalyvių įsimaišo tarp preivių-stebėtojų, persirengėliai juos atpažįsta pagal iš anksto sutartą ženklą, teatrališkai užpuola ir paverčia „savu“. Dar vienas scenarijus – zombių minią puolantys kariai, šaudantys juos žaisliniais šautuvais. Nors toks spektaklis miesto gatvėse atrodo ypač įspūdingai, tačiau dėl savo antipacifistinės idėjos yra organizuojamas labai retai. Trečioji eisenos paįvairinimo priemonė – barų lankymas. Visa zombių grupė eina iš baro į barą ten išgerdama po vieną gėrimą.

Vilniuje pirmąkart vyksianti eisena vykdys JAV labai paplitusią tradiciją akciją pabaigti kino filmo peržiūra.

Zombių eisenai sulaukus ypač daug dėmesio iš praeivių ir žiniasklaidos, į akcijas pradėta įtraukti labdarystės idėja. Kiekviena eisena renka lėšas ar daiktus kokiai nors iniciatyvai ar organizacijai paremti, kurios dažniausiai turi kažką bendro su zombių atributais. Dažnai tai būna smegenų tyrimų centrai, kraujo centrai ar maisto bankai. Vilniaus Zombių eisenos metu rinksime lėšas Socialinio taksi projektui, kuris padės judėjimo negalią turintiems žmonėms aktyviai dalyvauti miesto kurltūriniame gyvenime.

Zombių eisena - teatrališkas Helovyno įvykis, kuriame dalyvauja visi norintys! Tereikia persirengti, nusigrimuoti, išeiti į miestą ir įsijausti į zombio vaidmenį.

Smegenų ištroškę zombiai spalio 29-ą, 19 val, pajuda nuo Coffee Inn‘o (Pilies g. 3) link baro MyBar (Basanavičiaus g. 2). Į eiseną kviečia judėjimas už geresnį miestą Betono vaikai!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt