Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcija „Darom 2011“ – įspūdžiai ir įdomybės (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Visoje Lietuvoje balandis skelbiamas švaros mėnesiu, o štai balandžio 16-oji šiemet tapo akcijos „Darom“ diena. Reporterė Rūta dalijasi įspūdžiais apie tai, kaip ši diena praėjo Panevėžyje bei pateikia keletą įdomybių, pavyzdžiui, tai, kad šeštadienį iš Nevėžio upės buvo ištraukti net trys prekybos centro vežimėliai.

Visoje Lietuvoje balandis skelbiamas švaros mėnesiu. Jo metu kviečiama dalyvauti įvairiausiuose renginiuose, gražinti gimtąsias apylinkes ir visą Lietuvą. Balandžio 16 – šiemet ypatinga diena gamtos mylėtojams. Šią dieną jau ketvirtą kartą buvo organizuojama akcija „Darom“. Jos metu žmonės buvo kviečiami susitikti tam tikruose taškuose ir rinkti šiukšles. Tose vietose paliktos šiukšlės buvo surinktos bei išvežtos.

„Darom“ naujovės

Šie metai ypatingi ne tik šiukšlių skaičiumi, bet ir keliomis naujovėmis. Dalyviai buvo skatinami perdirbti ir rūšiuoti surinktas šiukšles. Akcijos metu buvo raginama atsinešti savo ir draugų nenaudojamus mobiliuosius telefonus. Jie buvo registruojami ir bus perduoti senus telefonus antriniam naudojimui prikeliančiai bendrovei „Greenfone LT“. Ši įmonė už telefonus gautus pinigus skirs akcijos „Darom“ reikmėms finansuoti.

Nebuvo užmirštos ir perdirbimui tinkamos šiušlės. Per metus Lietuvoje susidaro daugiau kaip 5 mln. tonų atliekų, iš jų daugiau kaip 1 mln. tonų sudaro komunalinės (buityje susidarančios) atliekos. Ekspertų vertinimais, gyventojų komunalinės atliekos sudaro 75–85 proc. visų komunalinių atliekų, kitos komunalinės atliekos susidaro įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Norėdami sumažinti šiuos rodiklius organizatoriai siūlė šiukšles rūšiuoti. Panevėžyje buvo išdalinti specialūs – mėlynos spalvos maišai. Į kuriuos buvo dedamos plastiko, popieriaus ir stiklo atliekos. Šie maišai vėliau bus pervežami į rūšiavimo vietas.

Akcija Panevėžyje

Šiemet dalyvių susirinko mažiau, nei praėjusiais metais, tačiau darbai vyko taip pat uoliai. Buvo užregistruota daugiau kaip 30 taškų, kuriuose vyko tvarkymai. Pirmosios, dar prieš balandžio 16, tvarkytis pradėjo mokyklos, tačiau tai nesutrukdė akcijai vykti ir toliau. Žinoma, daugiausia dalyvių sulaukė miesto parkai. Kultūros ir poilsio parke jau nuo pat ryto buriavosi grupės entuziastų. Tiesa, dalyvių buvo mažiau ir jų amžius kur kas jaunesnis, nei ankstesniais metais. Jaunimas noriai rinko šiukšles, grėbė lapus ir, sudėtus į maišus, nešė į tam paskirtas vietas.

Skaistakalnio parke situacija buvo kiek kitokia. Jame netrūko ir vyresnio amžiaus žmonių. Daugiau buvo ir dalyvių. Darbas čia vyko iki pat akcijos pabaigos – 14 val. Nors oras ir nedžiugino, tačiau pakalbintieji akcijos dalyviai teigė, jog nėra labai pavargę ar nusivylę. Visi sutarė, jog gražinti Lietuvą turime kartu ir jog tai puiki akcija. Netrūko įvairiaus amžiaus žmonių. Jie buvo vaišinami arbata ir kareiviška koše. Akcijos pabaigoje vyko koncertas, kuris, nors ir nepritraukė didžiulio žmonių kiekio, tačiau tarsi vainikavo akcijos pabaigą.

Įdomybės:

Akcijoje dalyvavo daug partijų, organizacijų ir net naujai išrinktas meras.

Iš Nevėžio upės buvo ištraukti net trys prekybos centro vežimėliai.

Košės buvo daugiau nei ragautojų.

Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos dešimtokai laukymėje prie J.Janonio gatvės rado nenustatytos lyties žmogaus kaulus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt