Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akinių rėmeliai – stiliui, akinių lęšiai – komfortui

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Dauguma optikos salonų lankytojų ilgiausiai svarsto, renkasi, „matuojasi“ akinių rėmelių formą, jų spalvą, medžiagą, iš kurios šie pagaminti. Tuo tarpu akinių lęšiai lieka tarsi...

Dauguma optikos salonų lankytojų ilgiausiai svarsto, renkasi, „matuojasi“ akinių rėmelių formą, jų spalvą, medžiagą, iš kurios šie pagaminti. Tuo tarpu akinių lęšiai lieka tarsi antrame plane. Taip būti neturėtų, juk regėjimo komfortas priklauso būtent nuo jų. Ką derėtų žinoti apie akinių lęšius, ypač kai pastarųjų pasirinkimas šiandien toks didelis?

Kaip ir kitose srityse, taip ir optikoje, gamybos technologijos nuolat tobulėja, o galimybės – plečiasi. Akinių lęšių, anot optikos salonoregiono vadovės Odetos Vyšniauskienės, šiandien galima įsigyti išties įvairių: skaidrių, tamsių (apsauginiai akiniai nuo saulės su dioptrijomis), tamsėjančių lauke arba, kitaip tariant, fotochrominių. Taip pat žiūrėjimui iš toli (trumparegystės korekcijai) arba liaudiškai tariant „minusinių", žiūrėjimui iš arti (toliaregystės korekcijai) arba liaudiškai tariant „pliusinių", skirtų skaityti. „Yra ir dvižidinių lęšių, skirtų žiūrėti iš dviejų nuotolių: viršutinė lęšių zona skirta žiūrėjimui iš toli,  apatinė – iš arti, bei progresinių arba multifokalinių lęšių, kurie yra skirti žiūrėti įvairiais atstumais: iš arti, iš toli, iš vidutinio nuotolio. Šis lęšių pritaikymo principas pats moderniausias. Jis dažniausiai taikomas vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems prie esančios trumparegystės (minuso), prisideda dar ir senatvinė toliaregystė“, - pasakoja O. Vyšniauskienė.

Apsaugoti nuo atspindžių, braižymosi, tepimosi, rasojimo

Kaip teigia optikos salono atstovė, ypač didelę įtaką regėjimo bei akinių dėvėjimo kokybei ir komfortui turi lęšių danga. „Dėl naujausios dangos nuo šviesos atspindžių lęšiai tampa labai skaidrūs – žmogus su tokiais akiniais jaučiasi tarsi būtų be jų. Lęšiai visiškai neatspindi šviesos, ant jų paviršiaus nebūna jokių pašalinių atspindžių. Naujausia pakietinimo danga plastikinius lęšius padaro labai kietus, jie tampa atsparūs braižymuisi. Laikui bėgant dėl šios dangos lęšiai nepraranda skaidrumo. Labai svarbi danga, kuri pastaruoju metu itin ištobulėjo – tai danga, apsauganti nuo tepimosi. Daug klientų anksčiau skųsdavosi, kad jų akinių lęšiai labai greit nusitepa, kad juos sunku nuvalyti. Su minėta danga lęšių paviršius yra visiškai išlygintas – padengtas labai slidžiu polimeru, kuris pasižymi ir antistatinėmis savybėmis. Dėl to lęšiai pasidaro labai slidūs, ant jų nelieka pirštų antspaudų, nekimba dulkės. Tokie lęšiai  reikalauja labai mažai priežiūros, akiniai visada yra skaidrūs, švarūs, juos lengva nuvalyti. Dar viena danga – nuo rasojimo – sutrumpina  lęšių aprasojimo trukmę patalpoje šaltuoju sezonu. Nereikėtų tikėtis, kad lęšiai, įėjus iš šalto lauko į šiltą patalpą, visiškai nerasos, tačiau jei jie bus padengti minėta danga, reakcija vyks labai greitai, akinių nereikės valyti“, – skirtingų dangų privalumus vardija O.Vyšniauskienė.

Pašnekovės teigimu, kokybiškiausiais akinių lęšiais, užtikrinančiais maksimalų akinių nešiojimo komfortą, reikėtų laikyti tuos, kurie yra padengti visomis išvardintomis dangomis. Žinoma, tokie lęšiai nebus pigūs. Ieškantys ekonomiškesnio varianto, mielai renkasi akinius, pakietintus bei padengtus  danga nuo atspindžių. Tačiau tokius lęšius tenka dažniau valyti, ypač jei jie yra nešiojami kasdien nuo ryto iki vakaro. Taip pat rekomenduojama akinius su minėtais lęšiais dažniau atnešti į optikos saloną išvalyti ultragarso vonelėje, mat po ilgesnio laiko šių lęšių paviršių tampa vis sunkiau nuvalyti patiems.

Pasirinkimo subtilybės

Lęšių kainos klausimą palikus kiek nuošalyje, verta pakalbėti apie tai, kokiais atvejais verta rinktis itin kokybiškus akinių lęšius, o kada pakanka ir paprastų. „Kokybiškiausius akinių lęšius reikėtų rinktis tiems asmenims, kurie akinius nešioja nuolat. Tuomet judant: vaikštant, dirbant, vairuojant žmogaus nevargins atspindžiai ant akinių – jis jausis natūraliai, visada matys aiškų vaizdą. Taip pat lęšiai ilgiau išliks skaidrūs, nesusitepę, nesusibraižę, o šaltuoju metų laiku nevargins lęšių rasojimas. Jei žmogui svarbi jo išvaizda, verta atkreipti dėmesį, jog su kokybiškais akinių lęšiais akys atrodo natūraliai ryškiai, o nuotraukose matyti visas žmogaus veidas, ne akinių lęšių atspindžiai“, – tvirtina O. Vyšniauskienė. Anot pašnekovės, paprastesni lęšiai puikus pasirinkimas tiems, kurie akinius nešioja rečiau, ne kasdien, taip pat tiems, kurių gyvenimo būdas nėra itin aktyvus, o namie nėra mažų vaikų, naminių gyvūnų. Paprastesni lęšiai puikiai tiks ir atsarginiams akiniams.

Kalbant apie akinių lęšių kainas, kurios šiandien itin aktualios, O. Vyšniauskienė pabrėžia, kad svarbiausia akinių funkcija – geras regėjimas. „Jei žmogaus biudžetas akiniams ribotas, visada siūlome geriau rinktis pigesnius rėmelius ir investuoti į kokybiškesnius lęšius. Tarkime,  mūsų salonuose yra net ir nemokamų rėmelių kolekcija, kuriems  suteikiama 3 metų garantija“, – teigia pašnekovė.

„Ne“ stiklui, „taip“ plastikui?

Nuo seno akinių lęšius daug kas yra įpratę vadinti „stiklais“. Tačiau jie jau seniai nebe stikliniai. Kodėl plastikas tapo toks populiarus? „Plastikinių lęšių savybės daug geresnės nei stiklo – plastikas dvigubai lengvesnis, neskyla, nedūžta, o padengtas kietomis dangomis nesibraižo taip pat, kaip ir stiklas. Stiklinių lęšių vis dar parduodame, tačiau labai mažai. Stiklinius lęšius paprastai renkasi tie asmenys, kurie dirba su agresyviomis cheminėmis medžiagomis, taip pat tie, kurie turi alergiją plastikui“, – pastebi atstovė.

Pastaruoju metu vis rečiau tenka pamatyti žmogų su storais akinių lęšiais. Tačiau tai anaiptol nereiškia, kad mažėja itin blogai matančiųjų. Tiesiog ir šioje situacijoje technologijos patobulėjo. „Anksčiau silpno regėjimo žmogus galėdavo įsigyti akinius su nepaplonintais akinių lęšiais, pavyzdžiui -6,0 dioptrijų lęšių krašto storis būdavo apie 9 mm. Tuo tarpu šiandien analogiško stiprumo lęšius galima pagaminti vos 5 mm storio. Tinkamai parinkus rėmelį, žmogus su akiniais atrodo gražiai, elegantiškai ir jam nebereikia varžytis bei kompleksuoti dėl savo regėjimo sutrikimo“, – tvirtina O. Vyšniauskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt