Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie nemokamą geriamojo vandens tikrinimą arba ar tikrai nemokamas būna tik sūris pelėkautuose?

Šaltinis: 15min
0
A A

Susidūriau su gan keistu reiškiniu, todėl nusprendžiau trumpai apie tai pakalbėti. Gal kas nors turi panašios patirties ir ja pasidalins – tada viskas bus aiškiau.

Susidūriau su gan keistu (dar iki šiol man nepatirtu) reiškiniu, todėl nusprendžiau trumpai apie tai pakalbėti. Gal kas nors dar turi panašios patirties ir ja pasidalins – tada viskas bus aiškiau. Kalbu apie nemokamą vandens kokybės tikrinimą. Manau, derėtų pakalbėti apie viską iš eilės.

Esu kilęs iš Šakių rajono Griškabūdžio miestelio. Ten dažnai grįžtu. Praėjusią savaitę tėtis papasakojo, jog sulaukė skambučio į fiksuoto ryšio telefoną ir jam buvo pranešta, jog tokią ir tokią dieną, 18 valandą pas mus atvyks žmogus, kuris visiškai nemokamai patirkins mūsų geriamojo vandens kokybę. Neva mes esame atrinkti tam tikro konkurso būdu ir turime galimybę, kuria primygtinai siūloma pasinaudoti. Tėtis sutiko, tačiau nepažadėjo, jog bus išpildyta sąlyga, kad visi šeimos nariai būtų namie. Gerai padarėme, kad nesėdėjome ir nelaukėme vandens tikrintojų, nes jie sutartą dieną sutartu laiku taip ir nepasirodė.

Rodos, čia galėtų būti istorijos pabaiga, bet štai šį savaitgalį parvažiuoju į tėviškę ir nukeliauju pas savo močiutę, gyvenančią tame pačiame Griškabūdyje. Vidurys dienos, o močiutė užsirakinus duris. Keista, bet dar keistesnė to priežastis. Močiutė man papasakojo, jog jai skambino kažkokie vandens tikrintojai (!), kurie žinojo visus duomenis apie ją ir sakė, jog atvyks šeštadienį 11 val. tikrinti vandens. Močiutė sutiko, bet vėliau viską apmąstė ir išsigando, jog tai gali būti kokie nors aferistai, todėl ir užsirakino duris, kad jie neįeitų.

Galbūt skamba juokingai, bet saugumas yra svarbus dalykas, o ypač pagyvenusiam žmogui, kuris per žinias girdi apie daugybę atvejų, kai seni žmonės nukenčia nuo tokių pašaliečių.

Abi mano pasakotas istorijas sieja keletas faktų. Pirmas – firmos, kuri neva turėjo tikrinti vandenį, atstovai turėjo gan daug duomenų apie „klientus“ – tai ir amžius, ir šeimos sudėtis, o ką jau kalbėti apie vardą ir pavardę bei tikslų adresą. Dar keisčiau tai, kad abiem atvejais sutartu laiku niekas nepasirodė. Tėtis sakė, kad dar vakar sulaukė antro skambučio iš tos pačios firmos ir jie nesugebėjo deramai paaiškinti, kodėl neatvyko todėl išgirdo atsakymą, kad jų paslauga daugiau nebedomina.

Man viskas tapo kiek aiškiau, kai pasikalbėjau su viena pažįstama, kurios senyvo amžiaus mamai taip pat skambino šie „tikrintojai“. Ir netgi buvo atvykę, bet nesugebėjo paaiškinti, iš kur gavo duomenis apie asmenį ir kuo tiksliai užsiima. Aišku buvo tik tai, kad vandens tikrinimas čia yra tik pretekstas parduoti kažkokį filtrą, kuris gerina geriamojo vandens kokybę ir kuris kainuoja nei daug, nei mažai – 4000 litų. Taip pat buvo teiraujamasi, gal ką iš pažįstamų domintų ši galimybė įsigyti filtrą ir tai jau panašu į tinklinį marketingą (ar kaip tai vadinasi.). O juk buvo sakyta, kad „esate atrinktas burtų keliu...“

Apibendrindamas noriu pasakyti, kad mano duomenys aišku yra tik pašnekesių lygmens ir jokių rimtesnių išvadų čia daryti nereiktų. Tačiau man tai parūpo todėl, kad tai kartu gali būti savotiška visai įteisinta apgavystės forma. Kodėl svaidausi tokiomis „skambiomis“ frazėmis? O ar labai daug tai skiriasi nuo „Sveikas, patekau į bėdą, reikia pagalbos. atvyks žmonės ir paims pinigų iš tavęs...“

Turbūt didžiausia bėda čia yra laisvai gaunami duomenys apie asmenis. Kol kas, kiek žinau, skambinama tik į fiksuoto ryšio telefoną. Tokį, drįstu stereotipiškai teigti, dažniau turi pagyvenę žmonės. Šią „stereotipų grandinę“ galima būtų tęsti ir toliau – jie patiklesni, turi sukaupę pinigų, labiau rūpinasi savo sveikata (šiuo atveju – švariu geriamuoju vandeniu), turi mažiau žinių apie tokius dalykus, kaip vandens valymo filtrai ir t.t.

Kad ir kaip bebūtų, tiesiog norėjau pasidalinti patirtimi vien tam, kad pačiam pasidarytų kiek aiškiau ir kad nebekurčiau tokių sąmokslo teorijų. Jei kas su tuo susidūrėte, papasakokit.

Komentarai
Temos Sūris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt