Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar dar prisimenate 2007-ųjų kovo 11-osios tragediją Žirmūnuose?

2007-ųjų kovo 11-osios tragedijos akimirka
Andriaus Vaitkevičiaus ir 15min.lt archyvo nuotr. / 2007-ųjų kovo 11-osios tragedijos akimirka
Šaltinis: ikrauk.lt
1
A A

Šventinės dienos Lietuvos istorijoje mena ne tik trispalvių pakėlimą ir koncertus. 2007 m. kovo 11-oji virto didžiule tragedija. Ar dar prisimenate pasaulio pabaigą primenantį gaisrą Žirmūnų daugiabutyje?

Šventinės dienos Lietuvos istorijoje mena ne tik trispalvių pakėlimą ir koncertus. 2007 m. kovo 11-oji virto didžiule tragedija. Ar dar prisimenate pasaulio pabaigą primenantį gaisrą Žirmūnų daugiabutyje? Būkite atsargūs, švęsdami Kovo 11-osios šventę.

Prisiminimais dalinkitės ikrauk@15min.lt.

Būtent kovo 11-ąją kilo tragiškiausias pastarojo dešimtmečio Vilniaus gaisras, pasiglemžęs net 6 gyvybes.

Ugniagesiai atvyko paryčiais

Ugniagesiai ir gelbėtojai devynaukštį apgulė apie 5.30 val. Jie negalėjo privažiuoti prie daugiabučio per sustatytus automobilius, klimpo šlapioje dirvoje.

Kai kurios aukos, neištvėrusios karščio, šoko iš 6 aukšto. Gaisro metu žuvo 6 žmonės, tarp jų – Lietuvos darbininkų sąjungos vienas iš steigėjų ir vadovų, buvęs Seimo narys 58 metų Petras Šakalinis bei neregys, išsilavinęs ir talentingas menininkas 35 metų Remigijus Audiejaitis.

Kaimynai po nelaimės pasakodavo, kad ugnis landyne virtusiame šiukšlėmis užgriozdintame bute galėjo rusenti dar prieš 5 valandą. Oficialiai skambutis į bendrąjį pagalbos centrą užfiksuotas 5 val. 21 min., nors, kai kuriomis žiniomis, rūkstančius dūmus dar kiek anksčiau pastebėjo ir gaisrininkams apie tai pranešė mieste patruliavę policininkai.

Iš landynės ugnis netrukus išplito į dar tris 6-ojo aukšto butus, liepsnos persimetė ir į du butus 7-ajame aukšte.

Gyventojai negalėjo išsigelbėti pro du avarinius išėjimus, nes vienas buvo užkaltas, o kitas užgriozdintas rakandais.

Košmariški vaizdai

Gaisrui Žirmūnų gatvės 93-iuoju numeriu pažymėtame name gesinti atvyko 7 ugniagesių automobiliai. Gelbėtojai tik po kurio laiko prasibrovė iki išėjimo ir nuplėšė lentas.

Tuo metu vyko kraują stingdanti drama.

„Vienas vyriškis pradėjo rėkti lyg skerdžiamas. Po to ir moteriškė ėmė šaukti nesavu balsu. Gal tai jie ir iššoko?” – svarstė iš gretimo namo nakties košmarą stebėję sutuoktiniai.

Gyventojų evakavimas užtruko. „Padėkite! Maldaujame! Gelbėkite!” – iš įvairių aukštų balkonų klykė panikos apimti žmonės.

Į lauką išbėgusios vienmarškinės moterys su vaikais, vyrai ir seneliai su ašaromis stebėjo, kaip jų namus glemžiasi ugnis.

Medikų rankose užgeso ir 90 procentų kūno apdegusio 44 metų vyriškio gyvybė.

Padėkite! Maldaujame! Gelbėkite! – iš įvairių aukštų balkonų klykė panikos apimti žmonės.

Nors gaisras apie 7 val. buvo lokalizuotas, po poros valandų liepsnos trumpam vėl plykstelėjo 8-ojo aukšto balkone.

Per nelaimę trys žmonės žuvo liepsnose ir dūmuose, vienas – iššokęs pro šešto aukšto langą. Dar vienas iš daugiaaukščio iššokęs žmogus sunkiai susižalojo ir vėliau, nepabudęs iš komos, mirė ligoninėje. Medikų rankose užgeso ir 90 procentų kūno apdegusio 44 metų vyriškio gyvybė.

Iš visų šiame bendrabučio tipo name – 108 butai, kurių plotai siekia vos po 22 kvadratinius metrus.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt