Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar išvysime baltaveidžių eitynes prie Seimo?

Scanpix/AFP nuotr.
Scanpix/AFP nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Prisiminkit, prisiminkit tą lapkričio penktą“ – tai citata iš James McTeigue filmo “V for Vendetta” ir taip skamba kvietimas prisijungti prie pasaulinio protesto, kuris jau ne...

„Prisiminkit, prisiminkit tą lapkričio penktą“ – tai citata iš James McTeigue filmo “V for Vendetta” ir taip skamba kvietimas prisijungti prie pasaulinio protesto, kuris jau ne pirmi metai organizuojamas skandalingai pagarsėjusio judėjimo „Anonymous“.

Nors pastaruoju metu šis judėjimas lyg ir aprimęs, tačiau lapkričio 5 dieną jie žada naują smūgį valdžiai, korporacijoms ir laisvą žodį apriboti norintiems visuomenės veikėjams. Pernai į gatves išėjo šimtai, o keliuose pasaulio miestuose ir tūkstančiai po „Guy Fawkes“ kaukėmis pasislėpusių jaunuolių ir parodė valdžiai ir visam pasauliui, kad jie netylės, kad jų yra daug ir jie turi teises.

Tačiau ko galima tikėtis Lietuvoje? Tokios eitynės Lietuvoje planuojamos pirmą kartą, tačiau „Facebook“ grupės „Anonymous.LT“ įkūrėjai teigia, jog žmonės pasiruošę eiti į gatves ir žygiuoti kartu su kitais kaukėtais bendraminčiais.

Planas atrodo paprastas. Planuojama susirinkti 16 val. prie LR Seimo. 17 val. perskaityti viešą kalbą Katedros aikštėje ir pasklisti po miesto centrą. Tačiau, ar tai viskas? Kas bus skelbiama viešoje kalboje? Kokie yra tikrieji šio įvykio tikslai? Toje pačioje grupėje paskelbto įvykio organizatoriai išlieka paslaptingi, o visas pasaulinis judėjimas „Anonymous“ skelbia, kad tai tik taikios eitynės, kurių metu bus išreikštas nepasitenkinimas valdžia ir žodžio laisvės ribojimu. Vis gi vienas tikslas aiškus – jie nori būti vieši ir pranešti paprastiems žmonėms, kad jie yra ne vieni.

Pamžu, bet Lietuvoje auga dar vienas pasipriešinimo judėjimas prieš valdžią ir jos rėžimą. Jie jauni, veržlūs ir turi neribotus resursus, nes kaip jie patys sako: „Mes neturime vadų, prezidentų ar kitų organų, be kurių negalime gyvuoti. Sunaikinus vieną, į jo vietą stoja dešimt naujų“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt