Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 2d. 14:53

Artėjant Laisvės gynėjų dienai ikrauk.lt kviečia skaitytojus dalintis prisiminimais apie 1991-ųjų Sausio 13-ąją

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Ateinančią savaitę – sekmadienį – šalyje bus minimos 22-osios Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – metinės. Ši diena – valstybinė Lietuvos šventė. 1991 metais šią dieną į...

Ateinančią savaitę – sekmadienį – šalyje bus minimos 22-osios Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – metinės. Ši diena – valstybinė Lietuvos šventė.

1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Užimti jų atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine technika ginkluota desantininkų grupė.

Prie televizijos bokšto Vilniuje per 600 taikių ir neginkluotų žmonių buvo sužeista, žuvo 14. Televizijos bokštas buvo užimtas, tačiau planų pulti Parlamentą kariškiai atsisakė. Nors užgrobti kai kuriuos objektus ir pavyko, galutiniai operacijos tikslai (užimti parlamentą, išprovokuoti nesantaiką tarp įvairių tautybių Lietuvos piliečių, pateikti šiuos įvykius kaip dviejų ginkluotų pusių kovą) nebuvo pasiekti ir gana greitai Sovietų armijai teko iš užimtų objektų pasitraukti. 

1991-ųjų sausio 13-oji – svarbi diena kiekvienam lietuviui. Artėjant jos metinių minėjimui ikrauk.lt kviečia skaitytojus prisiminti 1991-ųjų įvykius ir savo prisiminimais pasidalinti su visais 15min.lt skaitytojais.

Savo prisiminimus ir pasakojimus apie 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius siųskite el.paštu ikrauk@15min.lt arba įkraukite patys.

Taip pat kviečiame siųsti redakcijai ir įvykių sukūryje pačių užfiksuotas nuotraukas. Skaitytojų fotografijos ir pasakojimai Laisvės gynėjų dieną bus publikuojami ikrauk.lt puslapyje ir 15min.lt pagrindiniame puslapyje.

Trijų įsimintiniausių istorijų autorius redakcija apdovanos įvykius atmenančiomis fotografijomis.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt