TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atradimai, pakeitę dabartį: mobilus telefonas ir kompiuteris bei jų poveikiai

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien turbūt jau nebesuskaičiuosime, kiek ir kokių dalykėlių išrasta. Dauguma žmonių, gyvenančių XXI amžiuje, neįsivaizduotų dienos be mobiliojo telefono, televizoriaus, kompiuterio, automobilio ir daugybės kitų išradimų.

Šiandien turbūt jau nebesuskaičiuosime, kiek ir kokių dalykėlių išrasta. Dauguma žmonių, gyvenančių XXI amžiuje, neįsivaizduotų dienos be mobiliojo telefono, televizoriaus, kompiuterio, automobilio ir daugybės kitų išradimų.

Tačiau žmonės prieš daugelį metų gyveno be šių išradimų, vis dėlto išgyveno. Mano nuomone, naujosios technologijos palengvino kasdieninį gyvenimą, bet tuo pačiu sukelia daugybę priklausomybių. Nesuskaičiuojama, kiek paauglių kasdien praleidžia laiko prie kompiuterio ar „maigydami“ telefonus. Didžioji dalis – laiko švaistymas.

Nejaugi geriau sėdėti valandų valandas prie kompiuterio, užuot išėjus į kiemą ir susitikus draugus? Internetinis pasaulis niekada neatstoja realaus gyvenimo. Nepaisant to, kad kompiuteris sukelia priklausomybę, dar ir alina akis.

Sutinku, ši iš pirmo žvilgsnio tobula naujovė žymiai palengvina daugybę darbų. Anksčiau tekdavo valandų valanmdas reikiamos informacijos ieškoti tarp begalybės knygų. Šiandien užtenka prisėsti prie kompiuterio, spustelti keletą mygtukų – ir štai, kaip greitai aš randu informaciją!

Mobilus telefonas – dar  vienas išradimas, pakeitęs dabartį. Šiandien sunku įsisvaizduoti žmogų, kuriam būtų negalima prisiskambinti. Telefono aparato istorija prasidėjo ne taip ir seniai – XIX amžiaus antrojoje pusėje. Dažniausiai teigiama, kad šiuolaikinio telefono aparato kūrimui daugiausiai nusipelnė Aleksandras Gremas Belas, kuris išrado universalų telefoną. Besidomėdama telefono istorija, perskaičiau labai įdomų dalyką. Sykį beeksperimentuodamas, Belas išpylė rūgštį į prarėžą ir... sušuko savo padėjėjui Vatsonui: „Pone Vatsonai, ateikite čia, man jūsų reikia“. Ši frazė buvo pirmoji, pasakyta telefonu.

Tačiau telefonas (mobilus) turi ir neigiamą savo pusę. Dalis medikų mano, kad mobiliojo telefono skleidžiamos radijo bangos yra kenksmingos, ypatingai vaikams. Daugelyje nepriklausomų tyrimų buvo nustatyta, kad šios bangos padidina riziką susirgti smegenų vėžiu. Populiarioje spaudoje pasirodo nemažai straipsnių šia tema. 2011 m. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad dažnas naudojimasis mobiliuoju telefonu padidina riziką susirgti vėžiu.

O nuo ko viskas prasidėjo? Elektronikos amžius prasidėjo 1904 m., kai buvo išrasta pirmoji elektroninė lemputė – vakuuminis diodas. Pirmieji elektroniai kompiuteriai irgi buvo lempiniai. Tranzistoriai palengva išstūmė elektronines lempas iš daugelio jų taikymo sričių.

Už visų šių išradimų sukūrimą turime dėkoti mokslininkams. Jų išradimas lengvina mūsų kasdieninį gyvenimą. Reikia nepamiršti, kad mokslininkai yra tokie pat, kaip ir bet kuris žmogus.

Nepamirškite, kad ir kaip palengvina naujosios technologijos mūsų gyvenimą, turime jas naudoti būtinybei esant. Svarbiau yra mūsų sveikata, kurią ne taip lengva atgauti, kaip nusipirkti naują telefoną, kompiuterį, automobilį...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt