Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 14d. 17:07

Atradimas, pakeitęs dabartį: antibiotikai

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Kuo ir kaip tik negydė gydytojai! Ko tik nepraktikavo žmonės kovai prieš infekcines ligas senovėje! Kraujo nuleidimas, badavimas, užkalbėjimai, maldos ir net nuodai. Skamba tikrai šiurpiai!

Kuo ir kaip tik negydė gydytojai! Ko tik nepraktikavo žmonės kovai prieš infekcines ligas senovėje! Kraujo nuleidimas, badavimas, užkalbėjimai, maldos ir net nuodai. Skamba tikrai šiurpiai! Bet reikia pripažinti, kad kartais buvo pasiekiami įspūdingi laimėjimai: stipriausieji pacientai išgyvendavo, o tikri laimės kūdikiai net pasveikdavo. Deja, taip nutikdavo retai. Dažniausiai infekcine liga susirgusį žmogų „patikėdavo“ likimo valiai. Ir štai! 1896 m. prancūzų medicinos studentas Ernestas Diušenas atranda medžiagą, kuri naikina arba slopina mikrobų dauginimąsi ir augimą žmogaus organizme. Atrandamas pirmasis antibiotikas – penicilinas.

Manau, antibiotikai yra labai reikšmingas atradimas, pakeitęs dabartį ir išgelbėjęs milijonus gyvybių. Neįsivaizduoju dabartinio mūsų pasaulio, kuriame nebūtų antibiotikų. Kyla klausimas, ar Žemė išvis dar egzistuotų? Gal žmonės lėtai būtų išmirę nuo tokių ligų kaip plaučių uždegimas, tuberkuliozė, skarlatina? Bet neverta gilintis į tai, ko jau nesužinosime. Dabar tiesiog matome akivaizdžią antibiotikų naudą ir to pakanka.

Nepaisant to, kad negaliu remtis didele asmenine savo patirtimi, antibiotikų nauda įsitikinti spėjau. Nejau žmogus gali gyventi pilnavertį gyvenimą, jei jį nuolatos kamuoja kvėpavimo takų infekcijos, gripas? Aš taip nemanau. Juk protingai vartojamas vaistas padeda gyventi kokybiškesnį ir laimingesnį gyvenimą. Jau net nekalbu apie tuberkuliozę, bakterinį meningitą, Laimo ligą. Juk šios ligą padėtų tašką mūsų kelyje. Laimei, Ernestas Diušenas išgelbėjo Mus.

Iš pelėsio kilę... Antibiotikai pakeitė ir patobulino mūsų mediciną, išgelbėjo daugybę gyvybių, palengvino ligonių gyvenimą. Žmonėms, kurie abejoja antibiotikų nauda arba laiko juos blogiu, reikėtų atsiminti seną gerą patarlę: gydytis visada yra nesveika, sveika – nesirgti.

III Gb klasės mokinė Agnė Leonavičiūtė KRETINGOS RAJONO DARBĖNŲ GIMNAZIJA

Temos: 1 Antibiotikai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt