Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atradimas, pakeitęs dabartį: mobilusis telefonas

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendravimas – tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Jo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką. Bendravimas tarp žmonių vyksta nuo pat žmonijos atsiradimo.

Bendravimas – tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių.  Jo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką.  Bendravimas tarp žmonių vyksta nuo pat žmonijos atsiradimo. Senovėje žmonės, gyvenantys netoli vienas kito, žinią perduodavo susitikę,  o tolėliau gyvenantys perduoti žinią ar laišką siųsdavo pasiuntinius. Laikui bėgant, tobulėjant technologijoms keitėsi ir bendravimo būdas. Šiuolaikiniai žmonės nebeįsivaizduoja gyvenimo be kompiuterių, mobiliųjų telefonų – pagrindinių informacijos perdavimo priemonių.

Laidiniai telefonai, gyvuojantys daugiau nei šimtą trisdešimt metų, nėra vieno žmogaus išradimas. Tai daugelio mokslininkų ilgo darbo bendras rezultatas. Pirmasis šią priemonę sukonstravo  Aleksandras G. Belas. Tuo metu telefonai turėjo vos keliasdešimt abonentų. Laikui bėgant įrenginiu galėjo naudotis didžioji dauguma pasaulio gyventojų. Mokslininkai ir toliau dirbo šioje srityje ir, praėjus beveik šimtui metų, telefonas „išmoko veikti“ be laidų. Taip atsirado mobilusis telefonas.

Pirmieji aparatai buvo dideli, sunkūs, negražūs. Juos vadinome „plytomis“. Kasmet telefonai lengvėjo, mažėjo, tobulėjo, daugėjo funkcijų. Jais galima ne tik skambinti, bet bendrauti ir kitais būdais – rašyti trumpąsias žinutes, elektroninius laiškus, naudotis internetinėmis susirašinėjimo programomis, džiaugtis vaizdiniais pokalbiais. Naujausieji telefonai, gaminami su liečiamaisiais ar atlenkiamaisiais ekranais, išstumiamosiomis klaviatūromis, vis labiau atstoja kompiuterius, muzikos grotuvus, fotoaparatus.  Biurų darbuotojai renkasi brangius, turinčius daug funkcijų išmaniuosius telefonus, o jaunimas pigius, bet patvarius aparatus.

Mobilieji telefonai labai palengvina žmonių gyvenimą darbe, mokykloje, keliaujant. Jie  paspartina mūsų gyvenimo tempą. Įmonės vadovas, sėdėdamas savo kabinete, gali duoti nurodymus darbuotojams, esantiems įvairiose vietose. Mokiniai, norėdami sužinoti namų darbų užduotis, nebebėga vienas pas kitą į svečius, o pasiunčia trumpąją žinutę. Tokiu būdu sutaupoma daug laiko. Žmonės jaučiasi gerokai saugesni, nes įvykus nelaimei galima sulaukti greitos  pagalbos. Tėvai džiaugiasi, nes visada gali paskambinti savo vaikui ir sužinoti, kur jis yra, kada grįš namo.

Galbūt ne dažnas iš mūsų susimąsto, kad mobilusis telefonas gali būti ir pavojingas. Pasak mokslininkų, ilgai ir dažnai juo naudojantis yra galimybė susirgti vėžiu, o nešiojant kišenėje, priglaudus prie kūno, galima pakenkti vidaus organams. Mokiniai, naudodamiesi telefonu, nesusikaupia per pamokas, o vairuotojai, praradę  dėmesį, sukelia avarijas.

Šiandien jau tampa įpročiu net ir būnant vienam šalia kito siųsti trumpąsias  žinutes ar skambinti. Taip mes tampame vis labiau priklausomi nuo savo mobiliųjų telefonų. Mano nuomone, jais reikia naudotis saikingai, tausojant sveikatą, stengiantis  neprarasti gyvo bendravimo džiaugsmo, nes bendravimas, anot Dž. A. Pirso,  tai ne tik vienintelis žmogaus gyvenimo tikslas, bet ir paties gyvenimo esmė.

Paulius Čibinskas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt