Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auga kibernetinių išpuolių grėsmė

Šaltinis: 15min
0
A A

2010 metais informacijos saugumo incidentų skaičius palaipsniui auga.

Remiantis Lietuvos Respublikos nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio CERT-LT duomenimis, 2010 metais informacijos saugumo incidentų skaičius palaipsniui auga. Šių metų antrąjį ketvirtį CERT-LT tyrė 2 706 incidentus. Palyginus su 2010 metų pirmuoju ketvirčiu tirtų incidentų, skaičius padidėjo 17 procentų (2 313 pranešimų).

Dažniausiai pasitaikantys tinklų ir informacijos saugumo incidentai, su kuriais susiduria įmonės, ir toliau išlieka kompiuterių virusai. Tarp ištirtų pranešimų net 94,3 procento visų incidentų sudarė skundai apie kenkėjišką programinę įrangą. Taip pat šiais metais išaugo pranešimų apie kompiuterių užvaldymo incidentus. CERT-LT duomenimis, buvo ištirta 22 kartus daugiau tokių pranešimų negu 2009 metų antrąjį ketvirtį.

Pasak pasaulinės saugumo sprendimų lyderės kompanijos „McAfee“ partnerės Lietuvoje IT bendrovės „DPA Lietuva“ vadovo Lauryno Truncės, sunkmečio sąlygomis įmonės taupo.

„Visiškai suprantama, kad šiais laikais verslininkai priversti taupyti. Akivaizdu, jog dėl to nukenčia ir įmonės duomenų apsauga. Tačiau reikia suprasti, kad geriau pastovus, bet mažesnis biudžetas, skirtas duomenų apsaugai, negu jokio“, – pastebi vadovas. Jo nuomone, organizacijos, atsisakiusios skirti lėšų duomenų apsaugai, dažnai sumoka labai brangiai, kai duomenys pavagiami ar nuteka trečiosioms šalims. Smulkios ir vidutinės įmonės labiausiai linkusios mažinti informacijos saugumo sprendimų kaštus.

„Pagrindinė problema, kad dažniausiai įmonių vadovai galvoja, jog informacijai apsaugoti pakanka vieną kartą įsigyti antivirusinę programą. Tačiau informacijos apsauga yra tęstinis veiksmas. Įprastinės antivirusinės programinės įrangos nepakanka tinkamai apsaugoti slaptus duomenis“, – teigia „DPA Lietuva“ vadovas.

Augantis kenkėjiškų programų plitimas tarptautines saugumo sprendimų kūrėjas verčia sparčiai reaguoti. Šių sprendimų lyderė, kompanija „McAfee“, išleido atnaujintą „Data Loss Prevention“ programinę įrangą. Naujoji „McAfee“ informacinės saugos įranga yra sukurta remiantis unikalia duomenų analizės technologija, kuri saugumo pažeidimus aptiks ten, kur jie pasirodo anksčiausiai ir tokiu būdu apsaugos nuo svarbios informacijos praradimo. Išleisti naują įrangos versiją paskatino susirūpinimas itin slaptos komercinės informacijos saugumu.

„Sunku įsivaizduoti, kad Lietuvai sparčiai žengiant į technologijų amžių incidentų interneto erdvėje sumažės“, – svarsto L. Truncė. Jo nuomone, tai puikiai atspindi spalio viduryje įvykęs kibernetinis išpuolis prieš interneto portalą delfi.lt, kai įsibrovę į turinio valdymo sistemą programišiai išplatino išgalvotą pranešimą. „Galima lengviau atsipūsti, jog tai tebuvo šmaikštus pranešimas, tačiau jeigu tai būtų ataka, tarkim, prieš vieną iš Lietuvos bankų rezultatai galėtų būti itin liūdni“,– teigia „DPA Lietuva“ vadovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt