TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštadvario seniūnijoje – gražus bendruomeniškumo pavyzdys

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pavyzdiniu bendruomenių bendradarbiavimo atveju galime vadinti tai, ką nuveikė Aukštadvario ir Bijūnų bendruomenės.

Balandžio mėnesį visoje Lietuvoje vykstančios aplinkos tvarkymo akcijos suvienijo šimtus bendruomenių visoje šalyje. Tačiau kone pavyzdiniu bendruomenių bendradarbiavimo atveju galime vadinti tai, ką nuveikė Aukštadvario ir Bijūnų bendruomenės. Jos nusprendė pagelbėti sunkiai besiverčiančiai daugiavaikei šeimai, suvienijo jėgas ir vos per mėnesį iš pagrindų renovavo šeimos gyvenamąjį namą. 

Kapitalinio remonto Narbutų šeimos būstui itin prireikė po praėjusią vasarą siautusių vėtrų, kurios  išjudino pamatinius akmenis, tarp žemutinių sienojų prasivėrė plyšiai. Šaltame name šeimyna šildėsi krosnimi, kuri šios žiemos šalčių nebeatlaikė.

 Balandžio 4 dieną daugiavaikę, septynis mažamečius vaikus auginančią šeimą, išlydėję atostogauti į kaimo turizmo sodybą, gausus būrys pagalbininkų kibo į darbus – per mėnesį namas buvo iš pagrindų atnaujintas. Prieš 70 metų statytas pastatas, kuriame kadaise gyveno šeimos galvos  – Dano Narbuto seneliai, smarkiai pasikeitė – tapo gerokai šviesesnis, šiltesnis ir netgi erdvesnis.  

 Praėjusią savaitę prie dažais kvepiančio namo susirinkę pagalbos ranką ištiesusių įmonių, organizacijų atstovai, seniūnijos gyventojai ir svečiai surengė Rūtos ir Dano Narbutų šeimai įkurtuvių šventę. Prie jaukaus bendruomeniško stalo „naujakuriams“ buvo teikiamos buityje praversiančios dovanos, skambėjo geriausi linkėjimai,  o naujai atstatytas namas pašventintas. Viena iš gausaus būrio prie kilnaus projekto prisijungusių draugų - leidykla „Terra Publica“ su įstaigos direktore D. Kandrotiene priešakyje. Narbutų šeimos namų bibliotekai leidyklos atstovai įteikė glėbį savo išleistų albumų su gražiausiomis Lietuvos vietovėmis, o vaikus pradžiugino visame pasaulyje populiariomis, kūrybiškumą lavinančiomis erdvinėmis, vadinamosiomis pop up knygelėmis bei vaikiško stalo etiketo pradžiamoksliu. Teikdama dovaną leidyklos direktorė D.Kandrotienė sakė, kad skaitymo malonumo nusipelno ne tik vaikai, bet ir darnią bei gausią šeimyną auginantys tėvai.  

 Prie bendruomeninės talkos renovuojant namą, ieškant finansinės paramos, naujų baldų, buitinių prietaisų ar net žaislų vaikams prisijungė ir LNK televizijos  projekto „Auksinė širdis“ paramos fondas, taip pat gausybė įstaigų, organizacijų ir tiesiog geros valios žmonių, neabejingų vaikų skurdui ir socialinei atskirčiai. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt