TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ąžuolyno takų remonto darbai skaitytojo akimis: „Viskas daroma kažkaip „ne taip“ (nuotraukos, atnaujinta balandžio 13d.)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt skaitytojas Jonas L. redakcijai atsiuntė laišką, kuriame išreiškia savo susirūpinimą dėl Kauno Ąžuolyno takų dangos remonto darbų.

15min.lt skaitytojas Jonas L. redakcijai atsiuntė laišką, kuriame išreiškia savo susirūpinimą dėl Kauno Ąžuolyno takų dangos remonto darbų.

„Su šeima dažnai išeiname pasivaikščioti po mūsų visų taip mėgstamą ąžuolyną. Turime mažą dukrytę, kuri dar tik mokosi vaikščioti, todėl kartu visada imame vaikišką vežimėlį. Deja, bet pasivaikščiojimo malonumą labai menkina pasibaisėtinos būklės takeliai pėstiesiems. Vežimėlio ratukai nuolat stringa įvairiose duobutėse ir kelio dangos įtrūkimuose,“ – laiške redakcijai dėsto p. Jonas.

Vyriškis teigia labai nudžiugęs, kai antradienio rytą pamatė ąžuolyne vykdomus takelių dangos remonto darbus. Deja, anot jo, džiaugsmas truko neilgai.

„Nesu šių darbų specialistas, tačiau net man akivaizdu, kad viskas daroma kažkaip „ne taip“. Naujoji danga klojama tiesiog ant judančių ištrupėjusios dangos gabalų. Nežinia kodėl, bet takelis prie Dariaus ir Girėno paminklo yra platinamas. Na, gal ir yra kokia svarbi priežastis jį platinti, tačiau norint tai padaryti reikia prieš tai paruošti pagrindą naujajai dangai, o ąžuolyne danga liejama tiesiai ant juodos žemės. To rezultatas matosi jau dabar – naujoji danga jau suaižėjus, jos kraštai nulūžinėję ir trupa lygiai taip, kaip senosios. Borteliai, būtini tiek technologiškai tiek estetiškai, neiškeliami, o tiesiog laidojami po naująja danga,“ – pastebėjimais dalijasi skaitytojas.

Susirūpinimą vyriškiui sukėlė ir būdas, kaip  sprendžiama į kelią įsiterpiančių medžių problema. „Jie tiesiog apibetonuojami iki pat kamieno. Ar tai nekenia pačiam šimtamečiui medžiui? Ar jo šaknys netrukus vėl neiškilnos naujosios dangos?“, – nerimauja p. Jonas ir priduria, kad siurprizas laukia ir priėjus laiptelius, kuriais nusileidžiama prie Dariaus ir Girėno paminklo. „Prieš pat laiptelį jūsų laukia smagus 2-3 cm bortelis, kuris tikrai „padės“ jums nusiversti nuo jau minėtų laiptelių einant tamsoje,“ – įspėja jis.

Nors p. Jonas nėra tokių darbų specialistas, tačiau negali nepastebėti, kad kai kurie sprendimai atrodo keistai.

„Nuoširdžiai tikiuosi, kad tai ką ten daro „remontininkai“ bus padaryta gerai ir leis mums mėgautis pasivakščiojimais dar ilgus metus. Tačiau kažkas man kužda, kad taip bus tik išeikvota dar viena galimybė padaryti mūsų miestą gražesniu. Prie reikiamų atlikti darbų kažkas padės pliusą, tas pats kažkas „įsisavins“ tam skirtas lėšas, o mes (miesto gyventojai ir svečiai) toliau žingsniuosime duobėtu keliuku ir keiksime gyvenimą Lietuvoje...“, – savo nuogąstavimais dalijasi p. Jonas.

Skaitytojas pridėjo ir keletą nuotraukų, kurios turėtų geriau iliustruoti jo aprašytą situaciją.

Darbai laikinai sustabdyti

Kaip ikrauk.lt informavo miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis, sutartis su „Kauno keliais“ dėl Ąžuolyno dalies tako tvarkymo buvo pasirašyta 2010 metais. „Sutartyje numatytas tik viršutinės asfaltbetonio dangos klojimas ant esamų pagrindų. Pradėjus darbus šiais metais paaiškėjo, kad pašalas iš žemės dar neišėjęs ir vietomis pagrindai yra labai silpni. Sustabdėme darbus, laukiame, kol pradžius ir tęsime darbus,“ – teigė A.Pakalniškis ir pridūrė, jog visi pataisymai bus atlikti įmonės lėšomis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Remontas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt