Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Balsuoti negalima išpeikti

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors rinkimai jau praėjo, apie jų ypatumus kalbėti galėsime dar ilgai. O ikrauk.lt skaitytoja Dovilė pateikia savo rašinį dar nespėjusia „atvėsti“ rinkimų tema.

Nors rinkimai jau praėjo, apie jų ypatumus kalbėti galėsime dar ilgai. O ikrauk.lt skaitytoja Dovilė pateikia savo rašinį dar nespėjusia „atvėsti“ rinkimų tema.

„Jaunoji Lietuva“ rinkėjus bandė prisivilioti nacistiniais šūkiais, liberalai vadindami save „sveiko proto dešiniaisiais“, o štai Darbo partijos Akmenės skyrius apie save rinkėjams priminė  siuntinėdamas trumpąsias žinutes.

Atakavo trumposiomis žinutėmis

Penktadienis, vasario 25-oji – paskutinė diena prieš sekmadienį vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus, kai dar galima politinė reklama. Šiek tiek po vidurdienio dauguma Akmenės rajono gyventojų mobiliųjų telefonų ekranuose perskaitė tokias trumpąsias žinutes: „Sveiki, Akmenės rajono TURTO dalis priklauso ir Jums. Kam patikėsite jį valdyti – taip ir gyvensite. Bus DARBO (pernai nedarbo lygis Akmenės rajone buvo didžiausias Šiaulių apskrityje ir antras pagal dydį visoje Lietuvoje – autorės pastaba) ir saugu, jei tvarkysime kartu. Darbo partija.“

Vos pusvalandžiui praėjus su žinutės autoriumi jau nebebuvo galima susisiekti. Skambinant buvo girdimas tik įrašas: „Šiuo metu su abonentu nėra galimybės susisiekti. Apie jūsų skambutį jį informuosime trumpąja žinute, o jūs visada galite skambinti vėliau.“ Žinoma, ir „vėliau“ buvo girdimas tik šis įrašas.

Tai nėra pirmas kartas, kai šis Darbo partijos skyrius siuntė trumpąsias žinutes Akmenės rajono gyventojams. Pirmą kartą Darbo partija su jais „susisiekė“ vasario 16-ąją. Žinutė tą kartą skambėjo šitaip: „Lietuva – Tu Saulės ir Tiesos dukra! Skriaudų ir prievartos pakanka, tad būk per amžius TU laisva. Su švente! Darbo partija, Akmenės sk.“ Ir tą kartą po kelių valandų telefonas, iš kurio buvo siųsta trumpoji žinutė, jau buvo išjungtas.

Pranešimai pasiekė tik „Omnitel tinklo klientus

Abu naudoti mobiliojo telefono kortelės numeriai skiriasi vos dviem skaičiais. Jie priklauso „Omnitel“ tinklui. Jei kas prisimena, 2002 m. Artūrui Paulauskui kandidatuojant į prezidento postą, būtent šis mobiliojo ryšio operatorius savo klientams išsiuntinėjo A.Paulausko rinkiminę agitaciją.

Šiais dviem atvejais, trumpąsias žinutes gavo ne tik kai kurie mobiliojo ryšio „Omnitel“ abonentai, bet ir turintys vienkartinio papildymo korteles „Ežys“, „Ekstra“. Tad teigti, jog gyventojai, pasirašydami sutartis su mobiliojo ryšio operatoriumi, sutiko gauti reklamines žinutes nėra tikslinga.

Sąsajos su Lietuvos darbo birža

Abu kartus trumposios žinutės pasiekė tik Akmenės rajono gyventojus. Tačiau toliau dar įdomiau – kiek pavyko sužinoti, visi gavusieji šias žinutes yra užsiregistravę Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Lietuvos darbo birža) Akmenės skyriuje. Nė vienas neužsiregistravęs Lietuvos darbo biržoje šių dviejų pranešimų negavo.

Lietuvos darbo birža įsipareigoja suteikti registruoto bedarbio kontaktinius duomenis potencialiam darbdaviui. Tačiau, vargu, ar Darbo partija trumpojoje žinutėje teigdama, jog „bus darbo “ turėjo omeny, jog ieško darbuotojų. Nepaisant to, nepagautas už rankos – ne vagis.

Į savivaldybės tarybą nepaisant įstatymų

Vasario 16-ąją platinta trumpoji žinutė pažeidžia Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo įstatymo 18 str. 1 d, kuri teigia, kad „politinės kampanijos laikotarpiu politinė reklama turi būti teisės aktų nustatyta tvarka pažymėta nurodant lėšų šaltinį ir aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos“ , o pastaroji buvo paslėpta už sveikinimo turinio. Įstatymiškai numatyta, kad tai yra laikoma paslėpta politine reklama ir ji yra draudžiama. Už jos skleidimą taikoma atsakomybė.

Tie, kurie suteikė asmenų kontaktinius duomenis Darbo partijai, pažeidė Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą (ADTAĮ), kuriame numatyta, jog asmens duomenys gali būti tvarkomi, jeigu duomenų subjektas duoda sutikimą. Pažeidus šį įstatymą atsakomybę numato Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 214 straipsnio 1 dalis. Asmens duomenų tvarkymas pažeidžiant ADTAĮ užtraukia baudą 500-1000 litų. Tokia pat veika, padaryta asmens, bausto administracine nuobauda už šio straipsnio pirmojoje dalyje numatytą pažeidimą, užtraukia baudą 1000-2000 litų.

Su partijos lyderiu nepavyko susisiekti

Keletą kartų buvo skambinta Darbo partijos Akmenės skyriaus lyderiui Kęstui Stupurui, tikintis išgirsti jo komentarą apie šiuos įvykius. Pastarasis nė karto neatsiliepė, tad nepavyko išgirsti jo versijos.

Tad kur kablelio vieta? Nuspręskite patys.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt