Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 13d. 16:08

Beveik anekdotas: brendžio pardavėjai tikrina pirkėjų budrumą (blaivumą)?

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Išgerti mažiau yra geriau nei išgerti daugiau. Tik tuo galimų būtų bandyti paaiškinti, kodėl akcijinio brendžio 0,7 litro talpos butelis kainuoja pigiau nei to paties brendžio taip pat akcijinis puslitris.

Lyg ir visiškai paprastas reikalas: savaitgalį neblogo ispaniško tauraus gėrimo įvairių prekybos tinklų parduotuvėse galima buvo įsigyti šiek tiek pigiau.

Tačiau prekybininkai šią akciją sugebėjo paversti anekdotu. Gal skaičiavo ir dėliojo kainų korteles jau prisivaišinę akcijiniu brendžiuku?!

Situacija vienoje „Norfos“ parduotuvėje: neva už akcijinę kainą (jos pažymėtos žaliomis kainų kortelėmis) gali įsigyti ir 0,5, ir 0,7 litro talpos lygiai to paties brendžio butelį.

Išgerti mažiau yra geriau nei išgerti daugiau?... Tik tuo galimų būtų bandyti paaiškinti, kodėl akcijinio brendžio 0,7 litro talpos butelis kainuoja pigiau (36,99 lito) nei to paties brendžio taip pat akcijinis puslitris (41,69 lito).

Apsilankykime „Norfos“ bazėje, gal ten kas nors paaiškės? Gražu: paaiškėja, kad toji neva akcijinė puslitrio kaina – 41,69 lito, iš tiesų yra standartinė kaina!

Žodžiu, bazėje irgi galima apsirikti jau minėtu būdu: to paties brendžio puslitris kainuoja brangiau nei 0,7 litro talpos butelis.

Tačiau bazės šeimininkai ir kitokiu būdu tikrina pirkėjų budrumą: jie siūlo akciją, kurios metu 5 metų išlaikymo brendį 0,7 litro butelyje galima įsigyti už pagerintą 38,99 lito kainą. Tačiau tuo pačiu metu vertingesnio, 10 metų išlaikymo to paties brendžio toks pat butelis kainuoja pigiau: 36,99 lito! Žinoma, tai skonio reikalas, galbūt kažkam būtent tas brangesnis gėrimas yra ir skanesnis.

Važiuojame toliau – užsukime į „Maxima“ parduotuvę. Čia – tie patys spąstai: 0,7 litro talpos butelis kainuoja pigiau nei puslitris. Beje, „Maximos“ akcijinė kaina kažkodėl lygiai litu mažesnė už „Norfoje“ taikomą akcijinę kainą. Tuo tarpu neakcijinė puslitrio kaina yra vienoda abiejų tinklų parduotuvėse – 41,69 lito.

Išvada: į parduotuves eikite blaivia galva, skaičiuokite, nesižavėkite vien akcijos spalvų etiketėmis. Juolab yra buvę kuriozų, kai už akcijines prekes liepiama mokėti brangiau, nei jos kainuoja kasdien.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt