Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštone paminėtas vietos savivaldos nepriklausomybės 20-metis

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 1-ąją Birštone vietos savivaldos dienos proga buvo minima nepriklausomybės 20-mečio istorinė sukaktis.

Spalio 1-ąją Birštone vietos savivaldos dienos proga buvo minima nepriklausomybės 20-mečio istorinė sukaktis. Šia proga į Birštono kultūros centrą rinkosi 1990-2011 metų kadencijų tarybos nariai ir kiti garbingi svečiai.

Susirinkusiuosius pasveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir pakvietė drauge sugiedoti Lietuvos valstybės himną. Taip pat tylos minute buvo pagerbti minėtų kadencijų tarybos nariai, kurių jau nebėra tarp mūsų.

Iškilmingos ceremonijos metu Birštono garbės piliečio vardais buvo apdovanoti birštonietis biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos gydytojas kurortologas ir fizioterapeutas, reabilitologas Vytautas Jurgis Meška ir Erik Povl Wolff –Danijos Bakke mokyklos direktorius. Pastarasis daug prisidėjo prie įvairių projektų tarp Bakke mokyklos ir Birštono gimnazijos įgyvendinimo, jo pastangomis gautas finansavimas daugeliui iš jų, dalyvauta konferencijose, sulaukta paramos.

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Naujosios istorijos katedros docentas Algirdas Jakubčionis pristatė pranešimą apie savivaldą mūsų šalyje, savitai perteikdamas įdomiausius Lietuvos savivaldos evoliucijos faktus ir susiedamas su šimtamete Birštono istorija.

Birštono savivaldybės merė N.Dirginčienė susirinkusius svečius supažindino su per dvidešimtmetį nuveiktais darbais. Ji pabrėžė, jog tikrasis kurorto klestėjimas prasidėjo 1846 metais, kai buvo atrasti ir pritaikyti gydymui gausūs mineralinio vandens šaltiniai. Pranešime buvo galima išgirsti nemažai faktų apie tarybos pokyčius ir veiklą nuo 1990 m., kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę. Per 20 metų keitėsi ne tik tarybos pavadinimas (nuo 1995 m. miesto savivaldybės taryba, nuo 2000 m. – savivaldybės taryba), bet ir tarybos narių sudėtis. Per šį laikotarpį tarybos nariais buvo išrinktas 81 savivaldybės gyventojas. Savivaldybės merė apdovanojo 7 tarybos narius, kurie buvo renkami beveik visas kadencijas. Prisiminti ir buvę merai, mero pavaduotojai bei administracijos direktoriai. Apdovanoti ilgiausiai administracijoje dirbantys darbuotojai.

Per dvidešimt Nepriklausomos Lietuvos metų Birštono savivaldybės taryba ir valdyba priėmė apie 5,5 tūkst. sprendimų. Tai buvo sprendimai, svarbūs visos savivaldybės gyvenimui. Buvo kuriama Birštono miesto ir visos savivaldybės plėtros vizija ir strategija, priimami sprendimai dėl įvairių investicinių projektų rengimo siekiant gauti lėšų savivaldybės vystymui, sprendžiami įvairūs socialiniai klausimai, tokie kaip paramos skyrimo, gyvenamojo būsto statybos ir įrengimo, taryba nustatinėjo šilumos, šalto ir karšto vandens, kitų paslaugų kainas, spręsdavo biudžetinių įstaigų ir savivaldybei pavaldžių įmonių problemas.

Baigdama kalbą merė palinkėjo, kad visiems – ir gyvenantiems, ir atvykstantiems į Birštoną būtų gera ir smagu čia gyventi, dirbti, leisti laisvalaikį, pailsėti po sunkių ir įtemptų darbų. Juk Birštono gamta, mineraliniai vandenys gydo ne tik kūną, bet ir sielą. Anot jos, tegul Birštono vizija tapti „karališkuoju kurortu" išsipildo ir visi atvykę ir čia gyvenantys gauna karališkas paslaugas.

Birštoną sveikino Seimo narys, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėja Ona Balžekienė.

Vakaro pabaigoje susirinkusiuosius džiugino styginių kvarteto „Intermezzo“ pasirodymas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt