Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijoje

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugpjūčio 29 d.–rugsėjo 1 d. Birštono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijoje.

Rugpjūčio 29 d.–rugsėjo 1 d. Birštono savivaldybės delegacija lankėsi Vokietijoje. Savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mantas Michaliunjo, „Tulpės" sanatorijos direktorė Liucija Patinskienė ir Birštono tvarkymo tarnybos direktorius Algirdas Kederys pabuvojo septyniuose miestuose: Bad Rotenfelde, Bad Oeynhausene, Bad Salzuflene, Bad Soden-Allendorfe, Bad Laere, Bad Sobernheime ir Bad Kreuznahe. Vizito tikslas buvo susipažinti su Vokietijos kurortų patirtimi, pritaikant mineralinį vandenį sveikatinimui, įrengiant mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonus, inhaliacinius bokštus bei taikant Kneipo terapiją.

Delegacijos nariai susitiko su Bad Rothenfeldo ir Bad Sooden-Allendorfo miestų merais, kurortų direktoriais, architektais, kurie dalyvauja projektuojant ir prižiūrint mineralinio vandens garinimo, naudojamo, sudarant natūralią inhaliacinę aplinką, įrenginius. Šeimininkai birštoniečiams atvirai ir dalykiškai pristatė net nuo XVIII a. Vokietijoje naudojamas druskų galerijas, supažindino su techniniais duomenimis, papasakojo apie medicininę šių įrengimų naudą. Savivaldybės delegacija net parsivežė kai kuriuos techninius dokumentus ir sutarė, kad kolegos vokiečiai ir toliau aktyviai konsultuos ir visokeriopai padės įgyvendinant šį pirmąjį projektą Lietuvoje. Tam ES lėšos jau gautos, todėl gauta medžiaga bus labai naudinga ir padės įgyvendinti projektą kuo efektyviau. Taip pat vyko susitikimas su ESPA generaliniu sekretoriumi Joachimu Lieberiu, kuris birštoniečius lydėjo į kai kuriuose kurortus, organizavo susitikimus su šių kurortų vadovais.

Mineralinio vandens pritaikymas gydymui, sudarant natūralią inhaliacinę aplinką, yra nemokamai taikomas daugelyje Vokietijos kurortų. Tam infrastruktūra sukurta prieš daugelį metų. Skiriasi tik skirtinguose kurortuose naudojami metodai. Lietuvoje tai būtų pirmasis toks projektas.

Tikimasi, kad pritaikius tokį sveikatinimo būdą Birštone, tuo pasinaudoti galės ne tik vietiniai ir šalies gyventojai, bet ir bus galima sulaukti daugiau turistų iš užsienio.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt