Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 14d. 10:17

Būstų nuomotojų „išradingumas“, arba Ką reiškia „įstiklinti langai“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Pastaruoju metu ieškau gyvenamosios vietos, tad tokių ir panašių antraščių kaip „Skubiai nuomuoju butą“ įvairiuose skelbimų portaluose tenka perskaityti daugybę. Taigi noriu pasidalinti keliomis įžvalgomis apie butų aprašymus, kuriuos teko išvysti.

Pastaruoju metu ieškau gyvenamosios vietos, tad tokių ir panašių antraščių kaip „Skubiai nuomuoju butą“ įvairiuose skelbimų portaluose tenka perskaityti daugybę. Gal buto savininkas nėra beraštis, o per tą skubėjimą ėmė ir suklydo... Kad ir kaip bebūtų, noriu pasidalinti keliomis įžvalgomis apie butų aprašymus, kuriuos teko išvysti.

Taigi rašybos taisyklių dažniausiai nepaiso paprasti žmonės – t.y. tie, kurie iš pirmų rankų siūlo „išsinuomuoti“ būstą. Aprašas tokiu atveju būna minimalus, dažnai net nesivarginama dėti nuotraukų. Gan keista tada būna skaityti komentarus, kuriuose teiraujamasi „vaizdinės medžiagos“. Esu tikras, jog jos gauti praktiškai neįmanoma, nes kitaip nuotraukos būtų sudėtos iškart.

Visai kitaip elgiasi agentūrų atstovai–tarpininkai. Jų aprašai išsamūs, sklandūs, o nuotraukos – informatyvios. Nepamirštama priminti, jog, jei butas tiks, teks sumokėti 500 Lt mokestį.

Galite susidaryti vaizdą, jog butą išsinuomoti sunkoka... Tikrai nėra legva, bet šis užsiėmimas gali suteikti ir džiugių akimirkų. Viena tokių yra komentarai. Tiesa jų nėra daug, bet pareiškimai, kad „tu juokauji sakydamas, kad šitas butas jaukus“ arba prašymas atsiųsti konkretaus kambario nuotrauką – kiek juokingi, nes vargu ar savininkai išvis skaito komentarus. Nors gal?

Patys savininkai pralinksmina savo „išradingumu“. Bene pats keisčiausias ir juokingiausias privalumas, kurį paminėjo šeimininkas – „įstiklinti langai“. Gerai, kad ne presuotu popieriumi ar plėvele užkalti...

Plastikiniai langai ir vadinamasis „euroremontas“ taip pat dar įvardinami kaip išskirtiniai bruožai, tačiau, mano manymu, kitu atveju prašyti už 1 kambario butą kur nors Eigulių rajone 400 Lt per mėnesį, yra tiesiog nepadoru. Retas skelbimo autorius pamini į kurią pusę orientuoti buto langai ar butas vidinis ir pan. Tiesa, įdomu pastebėti, kad daugelis buto apšildymo išlaidas skaičiuoja pagal tai, kokią sąskaitą gavo už „garsųjį“ praėjusių metų gruodžio mėnesį.

Ir pabaigai, pasirodo, yra ir tokių „išradingų“ tautiečių, kurie kopijuoja kitų skelbimų nuotraukas, bet kokia jiems iš to nauda – nelabai suprantu. Taip pat gali atsirasti ir tokių, kurie jums nuomos pačių išsinuomotą būstą bandydami iš to užsidirbti. Šiuo atveju rizikuosite prarasti užstatą už kelis mėnesius į priekį, jei tokio bus reikalaujama. Tad siūlau pasirašyti notaro patvirtintą sutartį, kad būtų ramiau.Tiems, kas ieško – gerų paieškų bei tikrai jaukių ir pigių būstų. To linkiu ir pats sau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt