TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Černobylio metinių proga „žalieji“ surengė arbūzų akciją

Akcija prie Baltarusijos ambasados 2014 04 26
Akcija prie Baltarusijos ambasados 2014 04 26
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Balandžio 26 d, šeštadienį, 11.00 val. žalieji aktyvistai iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sajųngos , Žali.lt asociacijos ir neformalaus pilietinio judejimo „Tiesos“ aktyvistai...

Balandžio 26 d, šeštadienį, 11.00 val. žalieji aktyvistai iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sajųngos, Žali.lt asociacijos ir neformalaus pilietinio judejimo „Tiesos“ aktyvistai prie Baltarusijos Respublikos ambasados paminėjo Černobylio katastrofos metines.

Taip pat siekta atkreipti visuomenės dėmesį į Vilniui bei visai Lietuvai grėsmę keliančias Astravo AE statybas. Akcijos dalyviai buvo  vaišinami arbūzais, simbolizuojančiais dėl radioaktyvios įtakos mutavusius agrastus, įspėjant apie branduolinių padarinių grėsmę. 

Priminame, kad 1986 m. balandžio 26d. Černobylio AE įvyko baisiausia atominė avarija žmonijos istorijoje. Dėl tuomet vyravusio slaptumo mes iki šiol nežinome šios katastrofos tikrųjų mastų ir pasekmių. Spėjama, kad jos aukomis tapo keliasdešimt tūkstančių žmonių, o keli milijonai jų patyrė sveikatos problemas. Nors oficialiai buvo teigiama, kad Černobylis - išimtinis atvejis irtokio masto avarijos ateityje neįmanomos, 2011 metų įvykis Fukušimoje, parodė, kad nuo tokių katastrofų nesame apsaugoti.

„Vakarų Europa jau atsisako iliuzijų, kad  branduolinė energetika yra pigi ir saugi. Akivaizdu, kad jos saugumas tik sąlyginis, o apsaugos priemonės neužkerta kelio galimoms klaidoms. Kruopščiai tvarkomis pavojingos atliekos, taip pat nėra sprendimas, nes jų kaštai  nuolat įspūdingai auga. Ko apsekoje žalioji energetika tampa pigesne jau šiandien „ kalbėjo  renginį organizaves nepriklausomas publicistas ir  Lietuvos valstiečių ir žąliųju sąjungos narys Vitalijus Balkus

Kliuvo ir Lietuvos valdžiai, kurį pasąk akcijos dalyvių nesinaudojo net ir esamomis galimybėmis įtakoti Astravo AE projektą . Asociaciją Žali.lt atstovavusi Virginija Vingienė teigė:

„ Esame pasipiktinę ir ilgamečiu Lietuvos valdžios neveiklumu, garsiai kalbant apie neva menkas galimybes įtakoti Astravo AE statybos reikalus, nors realiai nebandyta net išnaudoti  tarptautinių sutarčių suteikiamų galimybių.   Tuo pačiu turėčiau visiems prieminti apie tai, kad prieš Lietuvoje vykusį referendumą dėl Visagino AE likimo, į Lietuvoje vykusia tarptautinę konferenciją nebuvo įleisti Baltarusijos aktyvistai, turėję pristatyti Astravo atominės elektrinės situaciją.“

Akcija prie Baltarusijos ambasados 2014 04 26
Akcija prie Baltarusijos ambasados 2014 04 26
Akcija prie Baltarusijos ambasados 2014 04 26
Akcija prie Baltarusijos ambasados 2014 04 26
 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Černobylis
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt