Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dirbtinio patriotizmo gniaužtuose

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaunietė Inga A. pasakoja, kad kai kurių Kauno mokyklų moksleiviai negalėjo rinktis, ar dalyvauti, ar ne kovo 11-osios renginiuose.

"Štai ir vėl mūsų namus lanko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11- oji. Šiais metais – jau dvidešimtąjį kartą. Žiniasklaidos priemonės mirgėte mirga...Džiugesys, žymiausių šalies politikų sveikinimai, nuotraukos iš renginių, skirtų šios dienos paminėjimui. Gaila, bet niekur nematyti tikrosios patriotizmo ugnelės... Kibirkšties, kuri žiba mūsų senelių, prosenelių akyse. Šiuolaikinis jaunimas neturi teisės pasirinkti, pajusti, ar jų širdyse dega meilė tėvynei. Jauni žmonės beatodairiškai verčiami, tiesiogine šio žodžio prasme, būti patriotais. Priežasčių, kodėl taip yra – begalė. Tiesa, veiksmingas sprendimo būdas lig šiolei (ne)atrastas.

Šeima – tai bene svarbiausia vieta, kurioje formuojasi jauno žmogaus vertybių skalė. Būtent šeimoje išmokstame vertinti dvasinius dalykus. Tėvai formuoja požiūrį į mus supančią aplinką, žmones. Apmaudu, tačiau šiuolaikinės šeimos modelis gerokai pakitęs. Tik retas paauglys gali pasigirti, jog jo šeimoje puoselėjamas patriotizmas, meilė tėvynei, minimos valstybinės šventės. Taigi, jaunas žmogus turi formuoti savo vertybių skalę pats. Galbūt todėl patriotizmas vis rečiau laikomas vertybe?

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, Kauno miesto savivaldybė organizuoja grandiozinį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą. Kelios dešimtys Kauno mokyklų dalyvaus eisenoje Laisvės alėja, taip pat akcijoje – atrakcijoje „Susikabinkime rankomis ir paskambinkime varpeliais“. Na, o šį paradą „vainikuos“ koncertas Karo muziejaus kiemelyje. Skamba įspūdingai... Bet, kaip sakoma, lazda turi du galus.

Visų pirma, mokiniai, kurie dalyvaus eisenoje, tai daro tikrai ne savo noru. Tiesiog todėl, kad taip liepta. Ir jiems įsako ne mokytojai, ne mokyklos valdžia, o gerbiamieji Kauno miesto valdininkai, rimti dėdės, tūnantys šiltuose guoliuose. Tik kokia iš to nauda? Ar taip reikia skatinti jaunimo patriotizmą? Nejau valdžios vyrai mano, jog prievarta galima ką nors pasiekti?

Štai tokios mintys užplūsta stebint dabartinę šalies situaciją, kurioje apstu dirbtinių šypsenų, apsimestino patriotizmo, prievartos, nepagarbos individo laisvei ir teisei į pasirinkimą", - savo laiške nurodo moksleivė Inga A.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt