Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 5d. 15:29

Dovanotų bulvių širvintiškiai ragaus po metų (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Musninkų seniūnijos (Širvintų rajonas) bendruomenėje giliai šaknis leidžia nauja tradicija – pagelbėti sunkiau gyvenančiam, krizės ir kitų negandų paliestam kaimynui.

Neringa Tuškevičienė

Musninkų seniūnijos  (Širvintų rajonas) bendruomenėje giliai šaknis leidžia nauja tradicija – pagelbėti sunkiau gyvenančiam, krizės ir kitų negandų paliestam kaimynui. Esame įpratę, kad dažniausiai remiamos šeimos, kurios pačios nesistengia. Tačiau Musninkuose ypatingas dėmesys skiriamas toms šeimoms, kurios ir pačios kabinasi į gyvenimą.

Dar pavasarį 34 šeimoms buvo padovanota po 51 kg sėklinių bulvių Laura. Šeimos nusikasė pirmąjį savo derlių. Dalį bulvių patys skanavo, dalį sėklai pasiliko. Tačiau neužmirštas susitarimas – kiek gavau – dovanoju kitam, kuriam labai reikalinga parama. Sekmadienį bulvių gavę musninkiečiai žino, kad bulves turės pasodinti, užauginti, o jau tik tuomet jų skanauti. Projekte dalyvaujančios šeimos įsipareigojo, kad rudenį po maišą bulvių dovanos kitiems sunkiau gyvenantiems bendruomenės nariams. Taip bus tęsiama paramos grandinė toliau.

Tačiau darbščių kaimo žmonių tokios sąlygos negąsdina. Jas auginusieji džiaugėsi, kad bulvės atsparios ligoms, gerai užderėjo. Juk jos sėklai augintos čia pat esančiame ūkininko Rimanto Darvydo ūkyje.

Galimybę paemti sunkiau gyvenančias šeimas Musninkų kaimo bendruomenei suteikė „Heifer Baltijos fondas”. Musninkiečiai jau augina fondo dovanotų karvių, triušių. Artimiausiomis dienomis dar daugiau triušių bus padovanota šeimoms. Tikimasi, kad tokios dovanos  ne tik padės šeimoms lengviau prasimaitinti, bet laikui bėgant padės gauti ir papildomų pajamų. Juk dar ir mūsų protėviai sakydavo, jog alkanam ne žuvį, o meškerę reokia dovanoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt