Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Drama šalia Marijampolės: upės dugne gulėjusį vaiką išgelbėjo iš miego pažadintas vaikinas

Berniuko gelbėtojas Tomas Šaparnis
Tomo Šaparnio nuotr. / Berniuko gelbėtojai Tomas Šaparnis, jo mama Jolanta ir močiutė Albina.
Šaltinis: 15min
0
A A

Karšta vasaros diena šalia Marijampolės miesto esančioje „Dovinės“ sodų bendrijoje vos nesibaigė tragedija. Apie 18 val. nuo Dovinės upės link gyvenamųjų namų parlėkė mergaitės, šaukdamos, kad upėje nuskendo berniukas.

Pro „Dovinės“ sodų bendriją teka Dovinės upė. Prie jos yra lieptas. Toje vietoje labai mėgsta maudytis sodų bendrijoje gyvenantys vaikai. Trečiadienį, vieną karščiausių šios vasaros dienų, vaikai irgi leido prie upės.

Pažadino iš miegų

Apie 18 val. mergaitės parbėgo nuo upės į sodų bendriją šaukdamos, kad nuskendo berniukas.

Tomo Šaparnio nuotr./Berniuko gelbėtojas Tomas Šaparnis
Tomo Šaparnio nuotr./Berniuko gelbėtojas Tomas Šaparnis ir jo močiutė Albina.

Tuo metu 24 metų Tomas Šaparnis miegojo namuose. Jo motina išgirdo pagalbos šauksmą ir pažadino Tomą. Šis nieko nelaukęs griebė telefoną ir, jau bėgdamas prie upės, surinko pagalbos telefono numerį 112 bei atidavė telefoną mamai, kad ji papasakotų, kas nutiko. Pribėgęs prie upės Tomas iš karto nėrė nuo liepto. Upės gylis toje vietoje apie 4 metrai. Pirmą kartą panėręs Tomas nieko nepamatė.

Iškilęs į paviršių ir įkvėpęs oro Tomas vėl nėrė. Šįkart jis pamatė upės dugne be gyvybės ženklų gulintį vaiką. Tomas vaiką pats iškėlė iš dugno ir priplukdė jį prie liepto krašto. Ten vaiką ant kranto ištraukti padėjo atbėgusi Tomo motina.

Aplinkiniai jau buvo nuleidę rankas

Iškilęs į paviršių ir įkvėpęs oro Tomas vėl nėrė. Šįkart jis pamatė upės dugne be gyvybės ženklų gulintį vaiką. Tomas vaiką pats iškėlė iš dugno ir priplukdė jį prie tiltelio krašto.

Paguldytas ant kranto 12 metų berniukas atrodė kaip negyvas – jis jau buvo pamėlynavęs, nebekvėpavo. Tomas puolė jam daryti dirbtinį kvėpavimą – keliskart spustelėjo krūtinę, įpūtė oro.

Pribėgusi berniuko sesuo taip pat puolė daryti dirbtinį kvėpavimą – pūtė orą, o Tomas spusteldavo vaiko krūtinę. Drama tęsėsi mažiausiai 10 minučių, kol vaikas atsigavo. Tuomet jau atvažiavo ir greitoji pagalba.

Pasak Tomo, kai kurie nelaimės vietoje buvę žmonės galvojo, kad jau viskas, nuleido rankas, bet nei Tomas, nei berniuko artimieji nepasidavė. Vaiką gaivinti padėjo Tomo močiutė Albina, buvusi medikė, o mama Jolanta telefonu pasakojo greitosios pagalbos medikams, kaip greičiau privažiuoti prie nelaimės vietos.

Tomo Šaparnio nuotr./Berniuko gelbėtojas Tomas Šaparnis
Tomo Šaparnio nuotr./Berniuko gelbėtojas Tomas Šaparnis ir jo mama Jolanta.

Kai pasirodė medikai, vaikas jau buvo atsigavęs, pats kvėpavo. Medikai jį išvežė į ligoninę.

Vaikai prie upės subėgusiems sodų bendrijos gyventojams pasakojo, kad maudėsi taip, kaip ir visada. Dvylikametis berniukas šoko nuo tiltelio į vandenį ir ilgai nebeiškilo – nugrimzdo į dugną. Ar jis į ką nors atsitrenkė, ar prigėrė vandens, – neaišku. Tuomet kiti vaikai puolė šauktis pagalbos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt