Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draugo grasinimų sulaukusi vilnietė panoro kurti smurtą patyrusių moterų partiją

Šaltinis: 15min
0
A A

Vyrų agresiją patyrusios moterys turi burtis ir pačios duoti atkirtį smurtautojams, teigia keturiasdešimtmetė trijų vaikų motina, siuvėja dirbanti vilnietė Laima (vardas...

Vyrų agresiją patyrusios moterys turi burtis ir pačios duoti atkirtį smurtautojams, teigia keturiasdešimtmetė trijų vaikų motina, siuvėja dirbanti vilnietė Laima (vardas pakeistas – red.past), pati šią savaitę sulaukusi savo draugo agresijos priepuolio. Pasak jos, Lietuvos įstatymai smurto aukų neapsaugo nuo smurtautojų keršto, o nuskriaustosioms siūloma prieglauda po valstybiniu stogu – nė iš tolo neprimena namų.

Ketvirtadienio naktį Laimos trečiojo, vos trijų mėnesių sulaukusio, sūnaus tėvas moterį ne juokais įbaugino. Anksčiau teistas vyras pasirodė prie moters namų visiškai girtas ir ėmė šūkauti, trankytis,  grasinti moteriai.

Ši pareiškė, kad kalbėsis tik tuomet, kai vyras išsiblaivys ir paprašė ateiti kitą dieną. Vyras nesutiko ir dar labiau įsismarkavo. Moteris čiupo visus tris savo vaikus – keturiolikmetį, šešiametį ir vos trijų mėnesių sulaukusį kūdikį ir pabėgo prisiglausti pas kaimynus.

Tai, kad moters nebebuvo namuose vyriškio nenuramino. Jis toliau siautėjo, o galiausiai plytgaliu išdaužė namų langą tame kambaryje, kur dažniausiai miega kūdikis. „Jis rėkė, kad užmuš ir mane, ir mano vaiką. Kaimynai viską girdėjo“, – pasakojo moteris.

Moteris iškvietė policiją. Pamatęs atvykstančius pareigūnus, vyras paspruko. Laima surašė pareiškimą pareigūnams ir jie išvyko. Naktį vyras vėl sukiojosi aplink namus, gąsdino. Vėl buvo kviesta policija. Galiausiai ketvirtadienio vakarą pareigūnai vyriškį sulaikė. Areštinėje jis praleis dvi paras.

Tai ne pirmas kartas, kai draugas griebiasi smurto. Pirmą kartą agresijai jis pasidavė prieš pusmetį. Tuomet, antrą Kalėdų dieną, dužo motes namų langai. Tiesa, išsiblaivęs vyriškis tąkart atlygino nuostolius, atsiprašė, toliau padėjo rūpintis vaiku.

Baiminasi keršto

Moteris neslepia, kad labiausiai bijo tos akimirkos, kai vyras bus paleistas į laisvę.
Įsibaiminusiai moterį policininkai pasiūlė kreiptis į Moterų krizių centrą, tačiau ji to daryti nepanoro.

„Mano sūnus pareiškė, kad ten neis, nes nemano, kad mes turime bėgti iš savo namų. Valdiškos dienos yra valdiškos. Vaikus tai traumuoja ne mažiau nei dužusio stiklo vaizdai. Be to, kas gali garantuoti, kad ten išėjus, jis mūsų namų nepadegs?“ – retoriškai klausia Laima.

Ji teiraujasi, galbūt kažkas galėtų padėti šioje situacijoje, suteikti laikiną prieglobstį, padėti saugotis.

„Įstatymas turėtų mus apsaugoti nuo smurto, bet kaip jis saugo? Geriausiu atveju, jį sulaikys dviem paroms. Paskui jį paleis. Realia laisvės atėmimo bausmė neskiriama iškart. Jis bus laisvėje iki teismo. Jis tikrai nenurims. Suprantu, kad policininko prie kiekvienos moters nepastatysi, bet gal yra kokia išeitis?“ – klausia Laima.

Moteris svarsto, galbūt smurtautojams prie aukų artintis būtų galima uždrausti iškart po išpuolio, gal vertėtų jiems uždėti apyrankes, kurios neleistų prieiti.

„Siūlyčiau kuriant įstatymus Seimo nariams pabandyti įsivaizduoti save mūsų vietoje. Aišku, bus tokių, kurie sakys kad pati pasirinkau draugą, bet nuo smurto niekas nėra 100 procentų apsaugotas“, – pabrėžia moteris.

Nuskriaustosioms siūlo burtis

Laima sako, kad po šios istorijos daug išmoko. Ji teigia, kad vienintelis nukentėjęs po agresijos priepuolio galiausiai bus jos vaiko tėvas. „Tai jis, o ne aš, praras šeimą, praras vaiką. Aš išeisiu pakelta galva“, – įsitikinusi moteris.

Laima sako, kad labiausiai šią akimirką, kai dar bijo, kai dar skauda dėl patirtų išgyvenimų, jai reiktų kitų, panašios patirties turinčių moterų paramos.

„Būčiau labai laiminga, jei šiandien šiame kieme susirinktų tokių moterų daugiau. Gal mes vieną kartą tokiam niekšui pačios įkrėstume į kailį žmoniškai. Gal, jei mes pačios labiau susivienytume, suvažiuotume kartą 20 „prietrankų“ vienos apginti, kitą kartą tie patys vyrai geriau pagalvotų, ar ką nors skriausti“,  – šyptelėjo Laima.

Anot jos, nuskriaustos moterys galėtų burtis į kokį klubą, o gal net partiją.

„Jei atsirastų iniciatyvių žmonių, susigaudančių politikoje, kodėl gi ne? Yra visokių partijų, o kodėl tokia negali būti, jei sprendimų šioje srityje dar labai daug trūksta?“ – svarsto Laima.

Norintys susisiekti su Laima ar galintys jai kuo nors padėti, gali rašyti el.paštu. gedvika@gmail.com

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt