Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 2d. 13:44

Druskininkai žiemą tampa pagrindiniu Lietuvos kurortu

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Žiemą atostogaujantys lietuviai ir užsieniečiai renkasi Druskininkus. Tai parodė neseniai atliktas vietos verslininkų tyrimas. Lietuviai ir svečiai iš užsienio, daugiausiai...

Žiemą atostogaujantys lietuviai ir užsieniečiai renkasi Druskininkus. Tai parodė neseniai atliktas vietos verslininkų tyrimas. Lietuviai ir svečiai iš užsienio, daugiausiai Baltarusijos ir Rusijos, poilsio vieta renkasi ne Lietuvos pajūrį, o mineralinių kurortų zonas, visų pirma Druskininkus.

Lietuvos pajūris žiemą apmiršta. Vasarą jis yra apgulamas turistų iš buvusios Sovietų sąjungos šalių, o taip pat ir tautiečių, tačiau šaltuoju metų laiku čia lieka labai mažai svečių. Dalis jų – reabilitacinių gydymo įstaigų (sanatorijų) lankytojai. Tuo tarpu mineraliniai kurortai ir toliau sulaukia poilsiauti ir pramogauti atvykstančių žmonių.

Žiemos metu ženkliai krenta apgyvendinimo kainos. Kambarys Druskininkuose kainuoja apie 50 litų parai (2 asmenims). Pasiliekant ilgesnį laiką paros kaina dar mažesnė, todėl poilsiautojai mielai renkasi aukštesnio lygio apgyvendinimą – gerai įrengtus kambarius ir apartamentus. Pasak specializuoto nakvynės paslaugų katalogo Smiltelės.lt vadovo Einoro Pavilionio, tokios tendencijos nė kiek nestebina, ir vietos verslininkams yra gana naudingos. Esant didelei pasiūlai, kambarių nuomotojai atsižvelgia į esamus turistų srautus ir žiemą stengiasi išlaikyti paslaugų kokybę, nes atvyksta daugiausiai lietuviai, rusai, baltarusiai, kurie vertina aukštesnės kokybės paslaugas.

Žiemos metu Druskininkai yra patrauklūs ir didmiesčių gyventojams savo paslaugų gausa. Pastaraisiais metais Druskininkų politikai pritraukė nemažai verslininkų, siūlančių aktyvias pramogas, kokybiškas grožio ir sveikatingumo paslaugas, kuriomis žiemą noriai naudojasi ne tik Vilniaus ir Kauno gyventojai, bet ir svečiai iš Baltarusijos. Sniego arena, nuotykių parkas (lipynės), vandens parkas su dideliu pirčių kompleksu, netoliese esantis Grūto parkas su nedideliu zoologijos sodu, pasivaikščiojimo takai ir kitos aktyvios pramogos yra vienos iš pagrindinių Druskininkų traukos objektų. Gydomosiomis procedūromis užsiimančios įstaigos taip pat sulaukia nemažai lankytojų, užsisakančių tiek savaitgalio procedūras, tiek visos savaitės.

Aplink Druskininkus esančios kaimo turizmo sodybos žiemą taip pat nėra uždaromos, nes pastarųjų metų mada švęsti asmenines šventes ypač suintensyvėja gruodžio-kovo mėnesiais. Kaimo turizmo sodybų savininkai pastebi didžiulį susidomėjimą paskutine gruodžio savaite, kada numatoma nemažai šventinių dienų. Taip pat iš anksto jau yra rezervuota gruodžio 31 diena, kai bus švenčiami Naujieji metai. Nemažai įmonių savo Kalėdinius vakarėlius darbuotojams taip pat organizuoja tarpušvenčiu tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, tad kaimo turizmo sodybose numatomas šurmulys švenčių metu.

„Pastebėjome naują madą. Lietuviai žiemą stengiasi atostogauti Druskininkuose. Tai lemia paslaugų gausa ir kritusios apgyvendinimo kainos, bei išaugusi pasiūla. Užsieniečiams šis Dzūkijos regionas yra labai priimtinas, ypač baltarusiams. Nenuostabu, nes iki Baltarusijos labai netoli. Apklausėme vietos verslininkus telefonu ir elektroniniu paštu, kad įsitikintume, jog šis kurortinis miestas neužmiega „žiemos miegu“, kaip pajūris. Jų nuomone taip yra dėl turizmo rinkos situacijos Lietuvoje, kai žiemą Lietuvos turizmo agentūros siūlo tik brangias keliones į egzotiškas šalis, o ir tai dažniausiai ne tiesiogiai, o per Lenkiją arba net kitas Europos šalis. Dėl šios priežasties žiemą atostogaujantys tautiečiai mieliau renkasi pailsėti Lietuvoje, o Druskininkai yra bene vienintelė vieta, kur tai galima padaryti itin kokybiškai“, - sakė Smilteles.lt vadovas Einaras Pavilionis.

Druskininkų savivaldybei 2012 metais įvedus 2 litų „pagalvės mokestį“ už kiekvieną turisto praleistą naktį, per vasaros sezoną buvo surinkta apie 470 tūkstančių litų. Kadangi turistų srautai Druskininkuose dramatiškai nesumažėjo, Druskininkų savivaldybė iki 2012 metų pabaigos tikėjosi iš šio mokesčio surinkti 600 tūkstančių litų ir panaudoti miesto tvarkymui bei kurorto reklamai Lietuvoje ir užsienyje (miesto tvarkymui bus panaudota 50 proc. surinktų lėšų, kita dalis – kurorto populiarinimui). Tokiu būdu 2013 metais tikimasi dar didesnių poilsiautojų srautų tiek žiemą, tiek vasarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:06
25:14
29:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt