Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Duoklė kūrybai arba „Naujos Sirenos“ atidarymas (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Kaune įvyko Amatų ir menų centro „Nauja Sirena“ atidarymas. Apleistą namą Aleksote p. Irenai Serapinienei kartu su komanda pavyko paversti jaukią atmosferą spinduliuojančiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Trečiadienį Kaune įvyko Amatų ir menų centro „Nauja Sirena“ atidarymas. Apleistą namą Aleksote Irenai Serapinienei kartu su komanda pavyko paversti jaukią atmosferą spinduliuojančiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Renginio metu pristatyta meninių darbų ekspozicija, kurią paruošė Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Dailės katedros odos specializacijos studentai. Kūriniai atrodė įspūdingai – oda leidžia neriboti savo kūrybinės fantazijos. Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakulteto Dailiosios odos studijos vadovė Lolita Grabauskienė pažymėjo, jog „žmonės nežino odos galimybių. Jie įsivaizduoja tik rankines, avalynę, pinigines, tačiau iš tikrųjų iš odos galima sukurti daug įdomių dalykų“. Ji visus panorėjusius supažindino su kūrybine „virtuve“, odos apdirbimo technika, papasakojo apie studentų kurtus darbus, džiaugėsi, kad jauni žmonės yra tokie kūribingi, darbštūs.

Įsibėgėjus renginiui, Vilniaus dailės akademijos Kostiumo ir dizaino studentė Miglė Janušaitė pristatė savo darbų kolekciją „Pilotai“. Vėliau modeliai pademonstravo ir Dovilės Kazlauskaitės kurtas rankines. Merginos diplominis darbas „Netradicinės rankinės“ sukėlė tikrą audrą: susirinkusieji aikčiojo kaip įdomiai transformuoti metaliniai indai. Arbatinukai, kibirėliai, puošti įvairiais odos gabaliukais, tarsi įgavo naują gyvenimą.

Susirinkusieji apžiūrinėjo ir Šiaulių universiteto odos dailės ir dizaino katedros studentų kurtus kūrinius. Štai paprasta „Lietuvių liaudies dainyno“ knyga, pasitelkus specialią marmuravimo techniką, tapo tikru meno kūriniu. Įspūdingai atrodė A.Kavaliausko kūrinys – didžiulė, senove dvelkianti knyga. Daug dėmesio sulaukė ir siurrealizmu dvelkianti batų kolekcija. Kauno kolegijos studentės pagal savo kojytes sukūrė išskirtinę avalynę. Merginos batus papuošė įvairiomis žaismingomis detalėmis, odoje išspaudė savo pirščiukus.

Centro vadovė Irena Serapinienė viso renginio metu negalėjo nuslėpti džiaugsmo išsipildžiusia svajone – pagaliau Kaune pavyko įkurti ir atidaryti kūrybines dirbtuves. Moteris pažymėjo,  jog „žmogus gali turėti didžiausią talentą, bet jei neturės erdvės, kur gali skleistis, nieko nebus“, todėl šis Amatų ir menų centro atidarymas yra labai svarbus. „Tegu tai bus atvira vieta norintiems kažką kurti, kažką pažinti“, – pabaigė I.Serapinienė.

Nuotraukos iš renginio Kaune – A.Aleksandravičiaus, Vilniuje – organizatorių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt