Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 15:46

Eismo saugumui pėsčiųjų perėjose skatinti skirtas projektas startuos Kaune

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Ketvirtadienį Kaune startuos akcija, skirta eismo saugumui pėsčiųjų perėjose skatinti.

Ketvirtadienį (gruodžio 9 d.) Kaune startuos socialinės kampanijos „Praleisk.lt“ akcija, skirta eismo saugumui pėsčiųjų perėjose skatinti.

Lygiai prieš metus Vilniaus gatvėse praeiviai bei vairuotojai galėjo pastebėti pagrindinius projekto simbolius – ryškius, dėmesį atkreipiančius autoavarijų bandymų manekenus. Jie vaikščiojo gatvėmis, sekė padėtį pėsčiųjų perėjose, bendravo su pėsčiaisiais bei draugiškai mojo tvarkingai prie perėjų sustojusiems vairuotojams. Jau rytoj tokia pati akcija bus vykdoma ir laikinojoje sostinėje. Tiesa, čia bandymų manekenai ne tik saugiai lydės praeivius per perėjas, bet ir dalins jiems atšvaitus, vadinamus „pėsčiųjų angelais sargais“.

Šią socialinę akciją įgyvendina viešoji įstaiga „Apeiros“, Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). Susisiekimo ministerija ir LAKD vykdo švietėjišką saugaus eismo veiklą, rūpinasi, kad kuo mažiau aukų būtų keliuose, nuolat ieško naujų veiklos formų. „Šiuo metu slidi važiuojamoji dalis bei anksti įsivyraujanti tamsa apsunkina eismo sąlygas pėsčiųjų perėjose. Jose dažnai įvyksta eismo įvykių kai skaudžiai nukenčia žmonės, todėl pradėta ieškoti originalesnių, naujų priemonių kaip atkreipti visuomenės dėmesį į saugumą pėsčiųjų perėjose, – teigia LAKD Eismo saugumo skyriaus vedėjas Egidijus Skrodenis. – Būtent toks ir yra projektas „Praleisk.lt“, kuris netrukus vyks Kaune, taip pat pasieksVilnių, Ukmergę, Šiaulius ir Panevėžį.“

Automobilių bandymų manekenai, kurie pasirodys pėsčiųjų perėjose kaip kampanijos skiriamasis elementas buvo pasirinkti ne atsitiktinai. Projekto koordinatorė Aistė Sinkevičiūtė komentuoja – „Būtent taip mes norime atkreipti visuomenės dėmesį į avaringumo Lietuvos keliuose problemą ir tarsi užduoti retorinį klausimą – „Ar dar ilgai mes kelsime tokias situacijas keliuose, kai žmonės nukenčia autoavarijose tarsi šie bandymų manekenai? Nebūk jų vietoje! Praleisk“. Šios akcijos yra skirtos tiek pėstiesiams, tiek vairuotojams, nes tik esant abipusei pagarbai ir bendradarbiavimui gali būti pasiekta gerų rezultatų.

Akcijų grafikas:

Kaunas: gruodžio 9 d., 8.00-15.00 val.

Vilnius: gruodžio 13 d., 8.00-15.00 val.

Panevėžys, Ukmergė: gruodžio 14 d., 7.00-17.00 val.

Šiauliai: gruodžio 16 d., 09.00-16.00 val.

VIDEO: Praleisk.lt akcijos startas Vilniuje

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Kas vyksta Kaune

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt