Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekstremali situacija Ukmergėje gelbėja šilumos ūkį nuo virsmo loviu kiaulidėje

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Akivaizdu, kad jau antrą šildymo sezoną Ukmergėje pradėsime besitęsiant ekstremaliai situacijai ir pusantrų metų cirkui dėl šilumos ūkio.

Akivaizdu, kad jau antrą šildymo sezoną Ukmergėje pradėsime besitęsiant ekstremaliai situacijai ir pusantrų metų cirkui dėl šilumos ūkio. Savivaldybė vienašališkai nutraukė šilumos ūkio nuomos sutartį su privačia bendrove „Miesto energija", motyvuodama, kad dėl jos finansinių machinacijų išaugo šilumos kaina, ir susigrąžino šilumos ūkį į savo rankas, o pastaroji rėkia apie turto nacionalizavimą ir tai, kad prisiteis milijonines netesybas iš paprastų ukmergiškių.

Ateinantį pirmadienį teismo apeliacinėje instancijoje bus nagrinėjama pagrindinė byla - bus sprendžiamas klausimas, ar sutartis nutraukta teisėtai. Nustebau išgirdusi gandus, kad „Miesto energijos" darbuotojai giriasi, jog teismą, kitaip nei pirmoje instancijoje, laimės jų darbdavys, o šilumos ūkį jie perims iškart kitą dieną. Jeigu taip iš tikrųjų bus, kad teismai jau dabar palankūs privatininkui, bus keista ir greičiausiai šalta, nes „Miesto energija" turės katilines, bet neturės dujų - tai kuo jie mus šildys?

Žinot kas neįtikėtina? Merui Kopūstui tikrai pavyko sumažinti kainą - ji net mažesnė nei Vilniuje visais 6 centais, nors Vilniaus šilumos ūkis didesnis ir jį galima ženkliai efektyviau valdyti. Yra atlikti paskaičiavimai: jeigu šilumos ūkį valdyti grįžtų privatininkas, kiekvienai centralizuotu šildymu besinaudojančiai šeimai jis pabrangtų 100-200 litų per mėnesį. Valdininkai nuolat linksniuoja „ekstremali situacija", o tai mums, paprastiems žmonėms, pasirodo, reiškia mažesnes šilumos kainas. Dabar net pradedu tikėti, kad šilumos ūkis privačiose rankose - tampa loviu kiaulidėje, už kurį apsimoka kovoti iki galo.

Praėjo pusantrų metų ir puikiai matosi, kur strigo visa kova. Kainų komisija turi spręsti, kas turės licenciją tiekti šilumą kas ne, bet kažkodėl licencijos dar iki šiol niekas neturi. Kas galėtų paneigti, kad Kainų komisija laukia privatininkui palankaus sprendimo? Nes kai teismas priėmė palankų savivaldybei (nurodė duoti savivaldybei licenciją) ji sprendimą apskundė

Ar nereikėtų gerbiamai Prezidentei pagalvoti apie Kainų komisijos, kuri mano nuomone, yra butaforinė institucija, veiklą? Ar tik nereikėtų jiems patiems paskelbti ekstremalios situacijos dėl visiško jų neveiksnumo? O gal tiksliau - nevykdymo išsikeltų įsipareigojimų ginti kiekvieno vartotojo interesus?

Taigi tyla tęsėsi ilgai, o dabar, minėdami metines, kai „Miesto energija" su 20 apsauginių jėga veržėsi į katilines ir beginkliams žmonėms į akis purškė dujas, laukime naujos audros, nes artėja naujas šildymo sezonas, kuris privatininką greičiausiai turėtų vilioti naujais aukso kalnais.

Ukmergės benduomenės narė Elena Žiupkienė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt