Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 17d. 15:09

,,eTwinnig“ – žingsnis link modernaus švietimo

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Atrodo, dar visai neseniai, vos prieš šešerius metus, į Briuselyje suorganizuotą konferenciją susirinko trys šimtai mokytojų iš visos Europos. Visus juos vienijo vienas tikslas – susipažinti su nauja eTwinning programa.

Atrodo, dar visai neseniai, vos prieš šešerius metus, į Briuselyje suorganizuotą konferenciją susirinko trys šimtai mokytojų iš visos Europos. Visus juos vienijo vienas tikslas – susipažinti su nauja eTwinning programa.

Tai projektas, sukurtas siekiant paskatinti mūsų žemyno mokinius ir mokytojus susijungti į vieną bendradarbiaujančią mokyklų veiklą. Pagrindinė programos užduotis – naudojantis IKT technologijomis padėti vaikams bei jų mokytojams plėsti savo akiratį ir bendrauti tarpusavyje su bendraamžiais ir bendraminčiais iš įvairiausių Europos kampelių.

eTwinning pradėjo plisti po konferencijos Briuselyje 2005 metais. Visoje Europoje buvo organizuojami seminarai, internete rašomi straipsniai, rengiami panašūs projektai ir kitaip vykdoma programos sklaida. Kai ji tapo ,,Comenius“ programos dalimi 2007 metais, dauguma mokytojų pasinaudojo ja kaip galimybe pratęsti savo bendradarbiavimo su kitomis mokyklomis veiklas, kurios, priešingu atveju, būtų nutrūkusios. Dauguma mokytojų eTwinning surado atsitiktinai internete. Visi liko maloniai nustebinti siūloma nauja veikla, nauja programa, naujais darbais ne tik savo šalyse.

eTwinning programa plečia akiratį ir padeda pažinti kitas šalis tiesiog būnant klasėse ir neišlaidaujant brangioms kelionėms. Mokiniai ir mokytojai eTwinning pagalba plečia ir tobulina užsienio kalbų žinias, kurias pritaiko praktiškai. Taip formuojasi komunikaciniai ir socialiniai gebėjimai Didžiausias ir svarbiausias šio projekto privalumas – galimybė realizuoti save ir pasidalinti savo žiniomis bei kūryba su kitais .eTwinning niekada nestovi vienoje vietoje – kiekvienas gali kurti, tik reikia turėti idėją.

eTwinning veikla gali trukti nuo kelių savaičių iki kelerių metų. Veikloje dalyvauja nuo 10 iki 100 dalyvių. Įsitraukti į veiklas nekainuoja nei daug pastangų, nei išlaidų, be to, tai didelis ir įdomus laimėjimas kiekvienai mokyklai.

eTwinning mokytojams padeda sudominti kiekvieną mokinį, skatina jį mokytis, nes pamokos tampa labai įdomios. Jos įvairinamos IKT technologijomis,o mokiniai motyvuojami siekti maksimalių rezultatų ir tuo pačiu mėgautis pačiu darbo procesu. Visiems žinoma, kai darbas atliktas su dideliu entuziazmu , jis teikia naudą ir duoda gerus rezultatus ateityje.

Šiuo metu projektas sėkmingai plečiamas Lietuvoje. 2011-06-10,12 dienomis eTwinning konferencija tema ,,PDW Web 2.0 technologijos Švietime“ buvo surengta Vilniuje. Išklausyti trys seminarai: ,,Mobilusis mokymas ir bendradarbiavimas, praktinis darbas su iPod“ (pranešėja – Stasė Riškienė), ,,Aplinkos mokymosi ištekliai ir įrankiai bendradarbiaujant“ (pranešėja Gitana Kaupienė), ,,Web 2.0 priemonės: žymių, reitingų ir komentarų naudojimas mokomiesiems ištekliams“ ( pranešėja Jelena Shulman).

Konferencijoje dalyvavo apie 100 dalyvių iš visų Europos valstybių. Mokytojai susipažino vieni su kitais,tobulino savo bendravimo įgūdžius kita kalba, sužinojo daug naujovių dirbant su IKT technologijomis. Pedagogai pasikeitė savo asmeniniais kontaktais siekdami glaudaus darbinio bendradarbiavimo ateityje.

eTwinning puikus įrodymas, kad gyvename naujoje tobulėjančioje ir modernėjančioje visuomenėje.

Kristina Stratkauskaitė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt