Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Findusas, Petsonas, Muminukai – naujausių ikimokyklinio ugdymo užduočių knygelių herojai

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kai esame vaikai, kartais savo metus dalijame į dvi dalis – į vasarą ir į mokslo metus. Ir jų abiejų laukiame su ypatingu jauduliu, nes tuomet atsitinka kažkas naujo, nepaprasto ir dažnai net stebuklingo.

Kai esame vaikai, kartais savo metus dalijame į dvi dalis – į vasarą ir į mokslo metus. Ir jų abiejų laukiame su ypatingu jauduliu, nes tuomet atsitinka kažkas naujo, nepaprasto ir dažnai net stebuklingo. Vaikystėje, vasarai einant į pabaigą, mama nuolat primindavo apie artėjančią rugsėjo pirmąją: „Na, baigiasi katino dienos“, – sakydavo ji. Ir kaskart tai išgirdus norėjosi patempti lūpą, nes juk taip gera ištisas dienas būti pačiam sau šeimininku. Be jokių ankstyvų rytų, namų darbų ir kitų „nuobodžių“ dalykų... Nepaisant to, kažkur kamputyje kaskart tyliai nekantravo gerbiamas didysis pokytis, kuris jau blizgino šventinius batukus ir laukė savo eilės.

Kai kurie dalykai niekada ir nepasikeičia, nes juk taip gera lakstyti vasaros pievomis ir išdykauti kur nors kaime su savo augintiniais. Kad ir kas tai būtų – dūkimas šieno kupetoje, uogavimas ar keturlapio dobiliuko ieškojimas. O kodėl gi dabar, kai į duris pasibeldė rugsėjo pirmoji, neprisiminus vasaros? Tai padaryti gali padėti geriausi draugai dėdulė Petsonas ir katinėlis Findusas, kurie gyvena mažoje Švedijos trobelėje. Šį kartą jie apsigyveno ikimokyklinio ugdymo užduočių knygelėse. Tie, kurie pažįsta šiuos bičiulius iš anksčiau išleistų paveikslėlių istorijų, puikiai žino – jie nuolat patiria nuotykių ir niekada nepritrūksta veiklos, nes jų kieme visada vyksta kas nors įdomaus. Dėdulės sode auga įvairiausios gėlės ir daržovės, kieme laksto vištos, ežere gausu žuvų, o staliaus dirbtuvėje apstu visokiausių įrankių ir kitokių daiktų, su kuriais jiedu nuveikia daug smagių dalykų. Patiems mažiausiems skaitytojams Christiano Bekerio užduočių knygelė „Petsonas ir Findusas. Rengiamės rašyti“ bus puiki proga miklinti pirštukus mėginant užbaigti Petsono kopėčias, laistymo žarną, bangeles ežere ir visa tai nuspalvinti. Katinėlis mokosi būti kruopštesnis. Pasiruoškite pieštukus ir prisidėkite prie jo! Vyresniesiems autoriaus knygelėje „Petsonas ir Findusas. Linksmieji galvosūkiai“ patiks ieškoti išmėtytų Petsono daiktų, lopyti kelnes, gaudyti žuvis, surasti pasislėpusias vištas bei mokytis piešti kopijuojant puikius garsaus švedų dailininko ir rašytojo Sveno Nordqvisto piešinius! Padėkite išsiblaškėliui dėdulei ir jo katinėliui ieškoti, stebėti, atrasti piešti ir atspėti! Čia sutiksite daug jų draugų, kurie taip pat dalyvaus užduotyse. Argi ne puikus vasaros prisiminimas?

Galima sakyti, šį rudenį – puikus derlius, nes Muminukai, seniai pažįstami Tuvės Janson herojai iš trolių Mumių slėnio, taip pat įsikūrė ką tik išleistose užduočių knygelėse, skirtose mažiesiems skaitytojams. Sveiki atvykę į linksmą ir smagų trolių Mumių užduočių pasaulį, kuriame veiklos tikrai netrūksta. Kiti Saarinen „Mumių užduotis. Ruduo“ kviečiame atlikti kartu su jais! Mėgaukitės drauge su Muminukais ir cirko linksmybėmis kitoje knygelėje „Mumių užduotys. Cirkas“! Kažkas vaikšto medienos pjuvenomis. Gal tai klounas? Ar akrobatas? O gal moterisgyvatė? Spręskite smagias užduotis, o panorę atsipūsti, pasinerkite į trolių Mumių nuotykių komiksus. Ar jau pasiruošėte pieštuką? Būgnai trata – pirmyn į areną, cirkas prasideda!   Jei jau prakalbome apie cirką, negalima pamiršti ir gerai pažįstamos Pupulės, su kuria spėjome susipažinti paveikslėlių knygelėje „Drąsioji Pupulė“. Kol tėtis su mama užsiima suaugusiųjų reikalais, lauke lyja ir darosi nuobodu, galima susiruošti į cirko areną ir dainuoti ant šuoliuojančio žirgo nugaros, rodyti bėgimo ant kamuolio triuką drauge su meška Popa arba įkišti galvą į nasrus alkanam liūtui. Kas nutiko toliau, sužinosite knygelėje „Pupulė pabėga į cirką“. Šią žavingą istoriją parašė ir nupiešė suomių dailininkė Mervi Lindman. Susipažinkite su Pupule ir galbūt tapsite... drąsesni! Ir lietinga rudens diena atrodys kur kas puikesnė.

Įspūdingų Jums mokslų metų ir spalvoto rudens!

Renata Rimkutė

www.niekorimto.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt