Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fukušimos reaktorių pastatuose buvo branduolinių atliekų saugyklos?

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar gali būti, kad Japonijos valdžios insitucijos ne tik blogai informavo apie gaisrų situaciją Fukušimos elektrinėje, bet dar ir slėpė nuo žmonių faktą apie ten esančią pragarišką radioaktyviųjų atliekų saugyklą?

Kaip paaiškėjo, Japonijos valdžios insitucijos ne tik blogai informavo apie gaisrų situaciją Fukušimos elektrinėje, bet dar ir slėpė nuo žmonių kraupų faktą apie ten esančią pragarišką radioaktyviųjų atliekų saugyklą, kurioje per 40 metų susikaupė didelis kiekis atidirbto radioaktyvaus kuro strypų.

Apie tai tinklalapyje parašė branduolinės energetikos specialistas ir  nurodė į informaciją iš TEPC (Tokio Electric Power Company) prezentacijos (2010 m. lapkričio mėnesio), kurioje išdėstyta, kur ir kokiais kiekiais šioje elektrinėje yra saugomi atidirbto urano strypai.

Kaip paaiškėjo, elektrinės Fukušima Daiichi šešių reaktorių pastatų viršutinėse dalyse šiuo metu yra (ar bent jau buvo) septyni baseinai, skirti saugoti atidirbto radioaktyvaus kuro strypams. Taigi būtent ten, kur ir įvyko sprogimai bei gaisrai. Baseinai sprogimo metu buvo pažeisti, radioaktyvaus kuro cilindrai be vandens aušinimo pradėjo kaisti ir  lydytis, o situacija tapo nebevaldoma. Bendras radioaktyvaus kuro strypų kiekis toje elektrinėje sudaro  600 tūkst., taigi milžiniškas radiacijos kiekis netrukus pateks į atmosferą.

Šiuo metu jau turėtų būti ganėtinai aišku, kad bandydamos nuraminti visuomenę Japonijos valdžios institucijos meluoja apie mėginimus sukontroliuoti situaciją Fukušimos elektrinėje. Yra didžiulė tikimybė, kad jau dabar elektrinės teritorijoje nėra jokių darbuotojų ir nededamos jokios pastangos suvaldyti kilusią branduolinę katastrofą.

Edvardas Kuzavinis tekstą parengė pagal tinklalapio www.infowars.com žurnalistų analizę.

Infowars.com iliustracijos

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt