Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 18d. 12:30

„Gelbėkit vaikus“ – Haičiui: per 3 pirmąsias paras paaukota apie 71 tūkst. litų

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Haityje likusiems našlaičiams per 3 pirmąsias aukų rinkimo, kurį organizuoja visuomeninė organizacija (VO) „Gelbėkit vaikus“, paras lietuviai paaukojo apie 71 tūkst. litų.

Šios aukos iki pirmadienio 9 val. ryto yra surinktos šalies mobiliojo ryšio bendrovių suteiktais trumpaisiais numeriais 1418 ir 1419. Šalies gyventojai nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo žmonėms skirtas aukas taip pat skyrė atlikdami tiesioginius pavedimus į organizacijos sąskaitą. Paaukoti lėšų trumpaisiais numeriais bus galima iki vasario 17 dienos imtinai.

Už pagalbos organizavimą ir teikimą atsakinga tarptautinio aljanso „Save the Children“ narė Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šiuo metu aljanso „Save the Children“ padaliniai paramą renka 29 šalyse. Iki šeštadienio ryto iš viso buvo surinkti 9 mln. JAV dolerių.

Savaitgalį „Save the Children“ tęsė pagalbos teikimo darbus. Pagalbą teikiančią tarptautinę komandą nuolat papildo krizių ekspertai ir savanoriai, kurie kuria vaikams saugias palapines, padeda ieškoti vaikų tėvų.

Nukentėjusiems žmonėms aljanso darbuotojai jau išdalijo 20 tūkst.  vadinamųjų išgyvenimo paketų. Nukentėjusiuosius pasiekė nauja siunta, skirta Haičio „Vilties“ ligoninei ir vaikams, kurie šiuo metu gyvena specialiose „Save the Children“ palapinių stovyklose. Siuntą sudaro higienos reikmenys (muilas, rankšluosčiai, tualetinis popierius, sauskelnės ir vystyklai, dezinfekcinė želė, dantų šepetėliai ir pasta), taip pat vanduo, maistas. Į šalį dar keliauja 40 tūkst. litrų švaraus vandens ir 15 tonų medikamentų.

Šeštadienį pristatytas maisto paketų, vandens, higienos priemonių ir vaistų siuntinys, surinktas Dominikos Respublikos „Gelbėkit vaikus“ biure, skirtas 2 tūkst. žmonių.

Pagrindinius medikamentus aljansas teikia iš viso 14 ligoninių ir medicinos klinikų nelaimės vietoje. Aljansas taip pat atvežė 5 gydytojų komandą, jie dirba nukentėjusiųjų stovyklose ir kuria mobiliąsias gydymo klinikas.

Kuriama 5 metų pagalbos po žemės drebėjimo Haityje programa.

Lietuvos VO „Gelbėkit vaikus“ šiuo metu renka lėšas nukentėjusiesiems nuo žemės drebėjimo Haityje ne tik trumpaisiais numeriais 1418 ir 1419. Šalies gyventojai aukoti kviečiami ir renginių, kuriuose aukas renka organizacijos savanoriai, metu.

Aukas nukentėjusiesiems nuo stichinės nelaimės Haityje taip pat renka Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija: paremti Haičio gyventojus galima organizacijai suteiktais trumpaisiais numeriais 1890 (2 Lt) ir 1891 (5 Lt).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt