TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gimtosios žemės Jorio apdovanojimo šventė

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskatinti nuo seno švenčiamos gyvulių globėjo Ganiklio ir žalumos dievo Jorio garbinimo šventės, vėliau tapusios Jurginėmis, Lietuvos televizijos laidos „Gimtoji žemė“ rengėjai...

Paskatinti nuo seno švenčiamos gyvulių globėjo Ganiklio ir žalumos dievo Jorio garbinimo šventės, vėliau tapusios Jurginėmis, Lietuvos televizijos laidos „Gimtoji žemė“ rengėjai ir vėl tradiciškai pakvietė visus pasidairyti po Lietuvos kaimus, miestelius, seniūnijas ir atrasti žmones, kurių darbas, visuomeninė veikla, kūryba nusipelnė aplinkinių dėmesio, pagarbos ir dėkingumo. 2014 metų konkurse dalyvavo gausus 28 nominantų būrys: Adelė Regina Srėbalienė, Alfredo Puško, Daiva Noreikienė, Edita Daniela Statkienė, Jonas Bytautas, Jovita ir Virginijus Baroliai, Robertas Bartašius, Steponas Vaitkus, Vida Grigaliūnienė, Virginija Vilkelienė, Albinas Počiulpas, Audrius Raškauskas, Daiva Streigienė, Eglūnas Židonis, Jonas Nairanauskas, Leonora Silevičienė, Sigita Laurinavičienė, Vaclovas ir Valentina Domantai, Vida Vansevičienė, Albinas Šileika, Bronislava Falantinienė, Dalia Dimavičienė, Gintvilė Giedraitienė, Jonas Pakalnis, Ona Granickienė, Sigita Urbaitienė, Jolita Tekorienė, Valė Švarcienė ir Virginija Cukanovienė. Pretendentais į „Gimtosios žemės Jorio apdovanojimus“ buvo siūlomi pavieniai žmonės, lietuviškose įmonėse ar institucijose dirbantys asmenys arba kolektyvai. Balsuoti internetu už kandidatus buvo galima iki pat Šv.Velykų.

Laidos „Gimtoji žemė“ rengėjai jau dvyliktą kartą organizuojantys tradicinius Jorio apdovanojimus šį kartą apdovanojimo iškilmėms pasirinko Prienų kraštą. Šventė pasidalino į dvi dalis. Pirmoji – Jurginės, į kurią pakvietė Prienų savivaldybės ir kultūros darbuotojai vyko vaizdingoje Guosto ežero poilsiavietėje. Pasiklausę puikios muzikos, susipažinę ir priėmę piemenukų pašventinimą, 28 Jorio nominantams ir renginio svečiams pratęsė šventę išvykdami į turistinį automobilių ralį.  Aplankyta garsioji Stakliškių midaus gamykla, Važatkiemio lėktuvų remonto gamykla, Pociūnų sklandytuvų gamykla ir aerodromas. Justino Marcinkevičiaus tėviškėje, Važatkiemyje visi mėgavosi kanklių melodija ir skambančiomis eilėmis,  Prienų muziejuje nominantai minkė duonelę, kuria paskui išsivežė kiekvienas į savo kraštą. Visur dalyvius sutiko svetingi Prienų krašto kultūros puoselėtojai- saviveiklininkai, menininkai, įmonių vadovai, Prienų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.
Antroji šventės dalis-  Jorio šventė, kuriai vadovavo Lietuvos televizijos laidos „Gimtoji žemė“ kūrėjai - žurnalistė Liucija Buckuvienė, prodiuseris Kęstutis Ligeika ir etnologė Gražina Kadžytė vyko Šilavoto „Davatkyne“. Skambi muzika, kugelis su paslaptimi ir ypatingoji žuvienė pasotino bei sušildė svetelius. Pasistiprinus visi buvo kviečiami šeimyniškai pasibūti, vieni kities prisistatyti, pasirodyti, gražų žodį tarti. Tikriausiai pavasario dievybėms pievose ir  laimės davėjui danguje bei visiems aplinkiniams buvo smagu matyti, kiek daug gražių žmonių, nešinų savo puikiausiais darbais, susirinko į Lietuvos televizijos laidos „Gimtoji žemė“ Jorio apdovanojimus. Liucija Buckuvienė ir prodiuseris Kęstutis Ligeika pakvietė Prienų rajono savivaldybės Kultūros sporto ir jaunimo skyriaus vedėją Rimantą Šiugždinį, kad atplėštų voką, kuriame buvo informacija apie laimėtoją. Šiemet pagrindinis įvertinimas iškeliavo į Uteną. 2014 metų  Gimtosios žemės Jorio apdovanojimas skirtas tautodailininkui, pareigūnui  Albinui Šileikai už  unikalią kūrybą, kuria puošiamos Lietuvos bibliotekos, parodų salės, už  nuoširdžius pasakojimus ir praktinius užsiėmimus jaunimui apie senąsias mūsų tradicijas.

Apie šią šventę kviečiame žiūrėti Lietuvos televizijos laidą „Gimtoji žemė“, balandžio 26 dieną 8.30 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šventė

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt