Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 31d. 13:11

„Google Maps“ klaida: nuotraukose neužtušavus vilniečio veido pažeista privatumo politika

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Ikrauk.lt skaitytojas Vytautas, sužinojęs, kad „Google Maps“ žemėlapiuose jau galima virtualiai važinėtis po Lietuvą, suskubo į virtualią kelionę po Vilnių. Benaršydamas jis...

Ikrauk.lt skaitytojas Vytautas, sužinojęs, kad „Google Maps“ žemėlapiuose jau galima virtualiai važinėtis po Lietuvą, suskubo į virtualią kelionę po Vilnių.

Benaršydamas jis pastebėjo, kad „Google“ žadėtosios privatumo politikos laikosi ne visu šimtu procentų. Skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje matyti gatvėje stovintis vaikinas, o jo veidas - netušuotas, nors turėtų būti. Tuo tarpu jo ranka ir dalis aplinkinių vaizdų - tušuoti.

Dėl minėtos provatumo politikos žmonių veidai, automobilių numeriai ir kita žmones identifikuoti leidžianti informacija nuotraukose turi būti sulieta. Tam naudojamas automatinis algoritmas (beje, kartais suliejantis net statulų ar gyvūnų atvaizdus).

Pamačius „Street View“ savo privačią nuosavybę (pvz., nuosavą namą) ar save ir pageidaujant, kad šie vaizdai būtų užtušuoti, dėl to galima kreiptis tiesiogiai į „Google“ arba į VDAI. Anot U. Spitzerio, prašymų iš žmonių sulieti veidus ar kitus objektus sulaukiama labai retai.

 

Temos: 1 Politika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt