Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Google vs prokurorų įslaptinimai

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Skaitytojas Zenonas atsiuntė į redakciją savo įžvalgas apie visagalį Google.

Skaitytojas Zenonas įsitikinęs - prieš visagalį Google bejėgiai bet kokie prokurorų įslaptinimai. Kartą patekai į Google - iš ten nebeišlįsi. Pateikiame jums skaitytojo įžvalgas.

Taigi, žiūrim - ką turim. O turim visokių įdomybių apie pedofilijos skandalo herojus, sužinojom jų bei artimųjų mobiliųjų telefonų numerius. Svarbiausia, kad tai galima padaryti nenusižengiant jokiems duomenų apsaugos ar asmens privatumo įstatymams. Viskas jau yra viešai paskelbta, tereikia tik paieškoti, suvesti galus.

Įdomiausia, ką sužinom, kad mergina, kurios vardas ir pavardė - Laima Stankūnaitė, 2006 liepos 8 arba 2008 liepos 6 (08.07.06) ieškojo masažistės darbo salone „už procentą.“ Duotas ir merginos el. paštas bei telefonas. O kaip sužinoti, kuri čia Laima Stankūnaitė. Gal Kaune jų šimtai? Bet google - visagalis. Nors informacija puslapyje jau ištrinta, google leidžia paieškoti kopijos. Beje, ar bet kas gali dirbti masažiste ar čia turimas omeny kitoks masažas?

Ieškom įdomybių toliau. Į google paiešką įvedam tą el.pašto adresą arba telefoną (ir su 370 kodu ir su vietiniu kodu) ir randame, kad mergina Laima, kurios tel. numeris toks pats, kaip ir "masažistės", 2008 metais jau ieškojo kur kas geresnio darbo. Pvz. sekretorės, ar prekių išvežiotojos darbo, ar kitokio pobūdžio panašaus darbo. „Kitais metais įgysiu aukštą išsilavinimą (socialinės veiklos srityje). Moku anglų, rusų kalbas, dirbu su exel, word programomis, turiu vairuotojo teises, esu komunikabili greitai prisitaikau , lengvai priimu naują informaciją. Pageidaujamas atlyginimas: 1900 Lt/mėn.“, – rašo Laima.

O prie šio skelbimo jau yra toliau už ko užsikabinti. Nurodytas ir kitas jos el.pašto adresas, iš kurio nekyla abejonių, kad jis priklauso būtent tai Laimai, apie kurią visi mes ir pagalvojome. El.paštas sudarytas iš jos ir dukros vardų. Dukros vardas jau irgi seniai ne paslaptis. Pavartę google jau su naujuoju el. pašto adresu randame, kad vairuotojo darbo pernai ieškojo 50 metų Stasys bei kitokio darbo ieškojo kiek jaunesnė Tatjana. Potencialūs darbdaviai turėtų rašyti el. laiškus Laimai, o skambinti nurodyti mobilūs telefonai, kurie kaip galima suprasti, priklauso Laimos tėvams. Taigi, jei kas norėtų paskambinti ir pabendrauti su Laimos tėvais, gali numerius susirasti internete.

Beje, moteris vardu Tatjana su Laimos el. pašto adresu, norėjo gauti netgi auklės darbą. Įsivaizduojate savo vaikų aukle dirbančią moterį, iš kurios jos pačios dukra norėjo atimti motinystės teises? Štai kaip atrodo šis skelbimas: „Ieskau aukles darbo kauno apskrityje. Teko dirbti sioje sferoje, tad ismanau kaip reikia priziureti mazus vaikucius.“

Dar sužinojom, kad 2008 metų gegužės mėnesį Laima už 300 litų + mokesčiai bandė išnuomoti vieną kambarį 3 kambarių bute. „Išnuomuojamas 1 kambarys 3 kambarių bute Petrašiūnuose plytiniame 5 aukštų name,pirmame aukšte. Butas tvarkingas(padarytas remontas), plastikiniai langai, signalizacija, internetas, kabelinė.“ Į susidomėjusios skaitytojos klausimą atsakyta, kad kreiptis reikia į Laimą iš Petrašiūnų. Ir vėlgi duotas tas pats mobiliojo telefono numeris, kuris yra ir skelbime apie masažistės „už procentus“ darbą.

Bet štai čia mes didžiai nustembame. Mergina ieško darbo, abu tėvai taip pat, išnuomojamas netgi 1 kambarys bute. Panašu, kad trūksta pinigų? O ką mes po metų išgirstam per televiziją? Mergina už 1000 litų perka žirkles, vairuoja neprastą mersą? Tai bent metamorfozės. Iš ieškančios darbo pelenės Laima virsta į respektabilios išvaizdos gulbę.

Laima per metus gerokai patobulėjo ir 2009 metais gegužės 23-ą ieškojo dar geresnio darbo. Laima nesikuklina ir rašo, kad „turi respektabilią išvaizdą, sociologijos bakalaurą bei vairuotojo teises. Mokanti gerai anglų bei rusų kalbas, dirba su kompiuteriu.“ Tiesa, frazė skelbime apie „bakalauro turėjimą“ leidžia mums kiek įtartinai vertinti jos aukštąjį išsilavinimą. Na, bet čia jau smulkmenos.

O prie šio skelbimo duotas dar vienas el.pašto adresas, susietas su valymo paslaugomis. Paieškom tik porą sekundžių ir randam netgi Laimos tinklapį www.valymovizija.lt. Iš čia rastos informacijos reikia suprasti, kad Laima dirba su patentu. Bet čia štai iškyla visai kitas klausimas. Taip nejučiomis, stepas po stepo. O kokią gi firmą turi Laimos pažįstamas, dukros krikštatėvis - toks Ūsas. Ar tik ne valymo?

Na o pabaigai, sužinojome, kad šių metų vasarą, rugpjūčio mėnesį Laima iš Petrašiūnų, kurios telefono numeris vėl tas pats, pardavinėjo naudotą, tvarkingą vaikišką lovytę už 350, kitame skelbime jau už 250 litų. Prisegta ir lovytės nuotrauka. Dar kitame skelbime vietoje lovytės nuotraukos netyčia įdėti valymo prietaisai. Ir vėl tas valymas. Čia sutapimas, ar kaip? Beje, nurodyta, kad lovytė tinka vaikui iki 12, kitame skelbime net iki 15 metų. Ar tai reiškia, kad Laima vasaros pabaigoje nebesitikėjo, kad dukrelė gyvens pas ją ar paprasčiausiai parduoda morališkai nudėvėtą baldą? Į tokį klausimą google neatsako.

P.S. Dar nepaminėjom, kad Laima pardavinėjo ir valymo aparatą....

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt