Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 6d. 21:03

Gražiausius žodžius vaikai įamžino daugiau nei 13-oje tūkstančių piešinių

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Pirmą kartą vykstančiam vaikų piešinių konkursui „Nupiešk gražiausią žodį“ atsiųstas 13431 piešinys, kuriuose įamžinti 1636 lietuviški žodžiai.

Pirmą kartą vykstančiam vaikų piešinių konkursui „Nupiešk gražiausią žodį“ atsiųstas 13431 piešinys, kuriuose įamžinti 1636 lietuviški žodžiai. Dažniausiai piešiami žodžiai buvo „mama“, „Lietuva“, „meilė“, „ačiū“, „šeima“, „draugystė“. Populiariausias žodis „mama“ buvo nupieštas 997 kartus. Tačiau vaikai piešė ir mažai tikėtinus žodžius. Pavyzdžiui, varveklis, parasparnis, vanduo, monstras, policija, Simpsonai, ekskavatorius ir kitus.

Visus piešinius galima peržiūrėti konkurso interneto svetainėje. Geriausių piešinių autoriai bus paskelbti ir apdovanoti kompiuteriu, fotoaparatu ir mobiliuoju telefonu. Be minėtų prizų mažieji dailininkai namo taip pat išsiveš programinę įrangą „Tildės Biuras 2009 Namams“, leidyklos „Šviesa“ įsteigtus prizus. Gražiausių piešinių autoriai bus apdovanoti sausio 21 d. specialiame apdovanojimų renginyje, kuris vyks LRT klube.

Konkurso iniciatorius, kalbinių technologijų plėtojimų užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas sako norintis skatinti vaikų domėjimąsi lietuvių kalba, atrasti joje naujų spalvų.

„Kalba yra kertinis kiekvienos tautos akmuo, todėl labai svarbu, kad vaikai augtų mylėdami savo kalbą, jai būtų skiriamas deramas dėmesys. Malonu, kad tiek daug vaikų nupiešė jiems gražiausią žodį ir atsiuntė mums. Gautų piešinių skaičius kelis kartus viršijo mūsų lūkesčius. Esame itin dėkingi ir pedagogams, kurie sužinoję apie konkursą, ragino savo mokinius per dailės pamokas piešti gražiausius žodžius ir siuntė piešinius konkursui. Itin džiugina ir tai, kad konkurse aktyviai dalyvavo ir lietuvių emigrantų vaikai. Sulaukėme piešinių ne tik iš Europos, bet ir Lotynų Amerikos“, – pasakojo konkurso sumanytojas V.Pranskūnas.

Aktyviausiai konkurse dalyvavo vilniečiai. Jie atsiuntė 1666 piešinius. Antrieji pagal aktyvumą buvo kauniečiai, tretieji – klaipėdiečiai. Jie nupiešė atitinkamai 772 ir 541 piešinį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Vaikai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

27:27
00:41
27:12

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt