Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gydytojų požiūris į ligonius

Šaltinis: 15min
0
A A

Nėščiosios vargai Vilniaus gydymo įstaigose.

Noriu papasakoti ketvirtadienio (vasario 11 d.) „nuotykius“ sveikatos priežiūros įstaigose.

Mano žmona jau aštuonios savaitės laukiasi pirmagimio (buvo dvynukai). Vakar pajuto stiprius skausmus pilvo apačioje, tad šiandien ryte nutarėm apsilankyti pas specialistus ir išsiaiškinti, kas atsitiko.

Nuvažiavome į Santariškių klinikas, Šeimos centrą. Registratūroje iš tikrai malonių darbuotojų sužinojome, kad mūsų šeimos gydytojas dirbs tik po pietų. Papasakojom problemą. Jos labai greitai sureagavo ir greitai suorganizavo apsilankymą pas kitą šeimos gydytoją. Buvom priimti be eilės (ačiū vyrukui, kuris užleido) ir apžiūrėti kokybiškai. Čia gražioji dalis ir baigėsi...

Gydytoja nutarė siųsti pas ginekologą. Pasiskambino Santariškėse tuo metu dirbančiai ginekologei, kad mus skubiai priimtu be eilės dėl gręsiančio persileidimo. Atsakymo buvom šokiruoti... Ji pasakė, kad turi būti „talonėlis“ (eilė dviem savaitėm į priekį), mat labai didelės eilės ir be eilės ji mūsų nepriims (profesonalo atsakymas skubiu atveju...trūksta žodžių... apie Hipokrato priesaiką – išvis tyliu). Šeimos gydytojai neliko nieko kito, kaip siųsti mus į Raudonojo kryžiaus ligoninę.

Turėjome „trenktis“ per visą miestą (primenu, kad su skausmu). Nuvykę į ligoninę, su siuntimu nuėjome į priėmimo skyrių. Ten dirbančių registratūroje moteriškių „apsisukimai“ labai lėti. Per pusę valandos užregistravo pas ginekologą, nors gavom pasiūlymą apsilankyti ir pas chirurgą (nelabai suprantu kodėl...). Nuėjom prie kabineto, po 5 minučių buvom pakviesti užeiti. Buvom šokiruoti gydytojos abejingumo... Papasakojus, kuo skundžiamės, gavom atsakymą, jog čia viskas gerai, taip turi būti, mat gimda plečiasi ir dar visus likusius nėštumo mėnesius taip bus (primenu, kad mums tai pirmas nėštumas, tad apie tokius dalykus nelabai, ką išmanome).

Ji dar paklausė ar tai skubus reikalas, ar tik apžiūros norim, nes jei norim tik apžiūros tai reikia vykti į polikliniką, o ne gaišinti, pasak jos, labai brangų laiką, mat tai yra Greitosios pagalbos ligoninė. Primenu, kad į tą ligoninę mes buvom nusiųsti ne savo noru. Mes vistiek paprašėm apžiūrėti mus, nes norėjom įsitikinti, kad dvynukams viskas gerai. Per apžiūrą paaiškėjo, kad vienas iš dvynukų jau yra žuvęs...

Žmona aišku apsiverkė, o gydytojos veido išraiška, balso tonas ir visa kita pasikeitė radikaliai. Pradėjo raminti, guosti. Pasirodo, tai nebuvo normalūs nėštumo sukeliami skausmai, ką ji tvirtino prieš apžiūrą echoskopu. Gydytoja labai greitai pasidarė labai maloni, dar kartą pasiūlė atsigulti į ligoninę (atsisakėm), užpildė visus reikiamus dokumentus ir maloniai atsisveikino. Nunešėm dokumentus į priėmimo skyrių, kur taip pat buvom maloniai išlydėti namo, kaip Santariškėse buvom priimti.

Kyla tik vienas klausimas: kur dingo gydytojų duota priesaika visada padėti skausmą kenčiančiam žmogui? Ypatingai šiuo atveju – nėščiai moteriai. Esam pasipiktinę gydytojų – ginekologų požiūriu į darbą, jų profesionalumu. Kodėl reikia nustatyti blogiausią diagnozę, kad gydytojai pradėtų su žmonėmis bendrauti mandagiai?

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt