Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į kaulų čiulpų donorų registrą įtraukti 232 nauji donorai (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar Vilniaus mokytojų namų kiemelyje nuo 15 iki 22 val. vyko kaulų čiulpų donorystės akcija „Gyventi, negalima mirti“.

Vakar Vilniaus mokytojų namų kiemelyje nuo 15 iki 22 val. vyko kaulų čiulpų donorystės akcija „Gyventi, negalima mirti“.

Kraujo vėžio gydymas naudojant kaulų čiultų persodinimą dažnai yra paskutinė viltis pasveikti po to, kai nebepadeda chemoterapija ar imonuterapija. Praėjusiais metais į potencialių kraujo donorų registrą buvo įtraukti 331 naujas donoras. Šiemet 18 val. jau buvo užsiregistravę 101 donoras, o vieno iš renginio ir informacinės – agitacinės kampanijos „Būk geras“ kuratorių Šarūno Judicko duomenimis pasibaigus renginiui į registrą buvo įtraukti 232 nauji donorai.

Šarūnas Judickas pasakojo, kad pagrindins akcijos tikslas yra informuoti visuomenę apie kaulų čiulpų donorystės svarbą, pritraukti daugiau potencialių donorų bei paneigti tarp žmonių paplitusius mitus apie donorystę. Plakatai su populiariausiais mitais ir paaišikinimais, kodėl jie klaidingi, puošė Mokytojų namų kiemelio sienas.

Prie akcijos veiklos taip pat prisidėjo ir didelė savanorių gausa. Kalbintoji savanorė Kristina pasidalino nuomone, kad tokia savanorystė yra itin reikalinga, nes kiekvienas į registrą įtrauktas donoras gali išgelbėti kraujo vėžiu sergančio žmogaus gyvybę:„Žinoma, visų neišgelbėsime, bet jeigu galima bent kiek prisidėti prie gyvybės išsaugojimo, to nepadaryti būtų kvaila“ – pasakojo savanorė Kristina.

Akcijos metu skambėjo jaunimo muzikos grupių atliekamos dainos. Ant scenos buvo galima matyti „Tofu Bubble“,  „Deeper Upper“, „Karma“, „mmpsuf“ (Eglė Sirvydytė ir Aivaras Ruzgas), Denis Mc Laughlin (Airija), Šorena ir grupė, „Subtilu-Z“, Domantas Razauskas su grupe ir „Saulės broliai. Visi kolektyvai koncertavo neatlygintinai.

Kodėl kaulų čiulpų donorystė tokia svarbi? Žmogaus, kuris serga kraujo vėžiu, kaulų čiulpai nustoja gaminti sveikas kraujo ląsteles ir vietoj jų gamina vėžines ląsteles. Atlikus kaulų čiulpų transplantaciją sergančiojo žmogaus kraujodaros lstelės yra pakeičiamos sveikomis donoro lstelėmis, kurios gamina sveiką kraują. Vienas iš visuomenėje paplitusių mitų yra toks, kad susirgus kraujo vėžiu būtų nesunku tinkamą donorą rasti šeimoje, tačiau tokia tikimybė lygi tik 20 %. Šiuo metu pasauliniame kaulų čiulpų donorų registre yra virš 12 milijonų potencialių donorų, tačiau net iš jų nevisad pavyksta rasti tinkamą donorą, todėl kiekvienas į registrą įtrauktas žmogus suteikia naują viltį išgydyti bent vieną ligonį.

Reporterė Izabelė Pukėnaitė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt