Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 8d. 10:32

Į Lietuvą atgabenamas didžiausias kada nors šalyje rodytas batalinis paveikslas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Lietuvoje pirmą kartą bus eksponuojamas Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio paveikslas „Žalgirio mūšis“.

Lietuvoje pirmą kartą bus eksponuojamas Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio paveikslas „Žalgirio mūšis“. Tokių stulbinančių matmenų – 10 x 5 metrų – batalinio paveikslo šalyje dar nėra buvę.

Nutapytas 1910-aisiais Žalgirio mūšio 500-osioms pergalės metinėms paminėti, šis kūrinys nežinomomis aplinkybėmis dingo Antrojo pasaulinio karo metais. Po penkių dešimtmečių jis buvo surastas Lvovo istorijos muziejuje (Ukrainoje). Ruošiantis Žalgirio pergalės 600-osioms metinėms, paveikslas buvo restauruotas Krokuvos Vavelio karališkosios pilies – Valstybinių meno rinkinių muziejuje (Lenkijoje).

Jubiliejinių Žalgirio pergalės metinių minėjimo maratone nuo liepos mėnesio šis kūrinys buvo eksponuotas įvairiuose Lenkijos miestuose, o dabar gabenamas ir į Lietuvą.

„Specialus furgonas su paveikslu atvyks sekmadienio naktį. Tikslus atvykimo laikas nėra žinomas. Pasiekę tikslą vairuotojai turi pailsėti 8 valandas, dėl to nėra aišku, kurią valandą paveikslo sulauksime jau pačiuose Radvilų rūmuose“, – pažymėjo Marijus Uzorka, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų parodų koordinatorius.

Planuojama, kad apie 8 val. pirmadienį, prie Radvilų rūmų pagrindinio fasado, meno kūrinys bus atsargiai iškeltas ir nugabentas į eksponavimo salę.

T.Popielio ir Z.Rozvadovskio „Žalgirio mūšį“ vilniečiai bei miesto svečiai galės išvysti nuo lapkričio 11 d. iki gruodžio 5 d. Valdovų rūmų muziejaus drauge su partneriais Radvilų rūmuose Vilniuje (Vilniaus g. 22) rengiamoje tarptautinėje parodoje „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt