TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Į parkelį šalia daugiabučio išmesti laukiniai danieliai, jais pasirūpinti nesiruošia niekas (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar vakere „SOS - gyvūnų“ savanorės sulaukė skambučio su prašymu padėti danieliams, paleistiems į parkelį šalia daugiabučio. Nuvažiavusios merginos su didžia nuostaba klausė gyventojų pasakojimo: vienas iš namo gyventojų, nutaręs „papuošti" Kalėdas, į parką, kuriame kasdien susirenka gyventojai su vaikais ar šunimis, paleido porelę danielių.

Vakar vakere „SOS - gyvūnų“ savanorės  sulaukė skambučio su prašymu padėti danieliams, paleistiems į parkelį šalia daugiabučio. Nuvažiavusios merginos  su didžia nuostaba klausė gyventojų pasakojimo: vienas iš namo gyventojų, nutaręs „papuošti" Kalėdas, į parką, kuriame kasdien susirenka gyventojai su vaikais ar šunimis, paleido porelę danielių. Matyt, nereikia nė sakyti, kokį stresą patiria laukinis gyvūnas aptvertoje, žmonių ir jų augintinių nuolat lankomoje vietoje ir ne kur kitur, o miesto vidury.

Savanorėms besižvalgant po parką, vienas danielis vis blaškėsi su sužeista koja, kitas slėpėsi krūmuose, o šalta žemė tokiems gyvūnams dažnai būna greitas ir skausmingas nuosprendis. Be šių dviejų vargšų akis patraukė  ir „vaikų džiaugsmas" - triušių narveliai, kuriuose šie ilgaausiai vos vos apsisuka. Pasirodo, jie to paties asmens čia jau atvežti anksčiau, kartais  pašeriami, kartais ne...

O toliau - įdomiausia dalis... Veisėjas, iš kurio buvo įsigyti danieliai, sakė, jog „gyvūnai yra juos įsigijusio asmens nuosavybė“. Paklaustas, kodėl paliko gyvūnus tokiomis  sąlygomis, jis tik paaiškino, kad „pasitikėjo garbės žodžiu“ (ta istorijos dalis, kad veisėjas ar jo darbuotojai tuos gyvūnus ir pristatė į nurodytą vietą, kur aiškiai galėjo įvertinti sąlygas, buvo nutylėta). Paprašytas pasiimti gyvūnus, kurie yra smarkiai susižaloję, atsakė, kad jie nebėra jo nuosavybė.

Teisėtas danielių savininkas jokių veiksmų nesiėmė, gyventojų paprašytas ką nors daryti, atsakė, kad jie turi kreiptis raštu, tuomet jis atsakys.

Institucijos

Didesnės apatijos iš atsakingų institucijų pusės savanorės dar nėra mačiusios - dialogas, o greičiau monologas, vyksta keturias dienas, nuo ryto iki vakaro. Tam pačiam tarnautojui pabaigus pasakoti istoriją iki galo, šis paklausia - o tai kas atsitiko? Kiek pavyko išsiaiškinti, už tai, kad laukiniai gyvūnai buvo laikomi be specialaus leidimo, savininkui buvo paskirta bauda (maksimalus dydis - 400 Lt), įvykis užregistruotas, tiriamas. Už laukinių gyvūnų apsaugą atsakingų organizacijų rankos surištos - kol gyvūnai nebus konfiskuoti, jų paimti negali - jei būtų šis sprendimas, šiandien jau rašytumėm kitą istorijos pabaigą. Jei kas yra stebėjęs  konfiskavimo bylas, matyt, nujaučiat, apie kokį absurdo teatrą čia rašom...

Danieliai visas dienas tūno pasislėpė krūmuose, išgąsdinti pasileidžia bėgti, trenkiasi į tvoras, abu stipriai susižaloję. Čia ir naktinio vizito vaizdai. Triušiai ir jų „jų patogūs apartamentai“ matomi nuotraukose.

Vargšai danieliai

Alkani, susižeidę, išsigandę, klaidžiojantys miesto centre esančiame parkeje. Būtina paminėti, jog maisto laukiniams žvėriukams buvo atvežta po 4 dienų. Maisto maišai tiesiog numesti, tikriausiai besitikint, jog gyvūnai patys atplėš Kalėdų senelio dovanas...

Šiandien nuo pat ryto „SOS - gyvūnų“ savanorės kartu su gyventojais vėl stos į kovą...

Nesuvokiama, kaip smarkiai žmogus gali jaustis visagaliu, pamindamas visas gyvūno teises...

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt