Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įgyvendintas projektas „Aš, kultūriniai skirtumai ir tolerancija“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Sėkmingai įgyvendintas Vilniaus technologijų ir diziano kolegijos Studentų atstovybės (VTDK SA) kartu su Socialinių mokslų kolegijos Studentų klubu (SMK SK) vykdytas Jaunimo...

Sėkmingai įgyvendintas Vilniaus technologijų ir diziano kolegijos Studentų atstovybės (VTDK SA) kartu su Socialinių mokslų kolegijos Studentų klubu (SMK SK) vykdytas Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros administruojamos ES programos „Veiklus jaunimas“ projektas „Aš kultūriniai skirtumai ir tolerancija“. Projekto pagrindinis tikslas buvo – ugdyti jaunimo toleranciją, tarpkultūrinį dialogą ir skatinti jaunus žmones visapusiškai dalyvauti šalies visuomeniniame gyvenime.

Projekto metu buvo įvykdyta 14 informacinių susitikimų Vilniaus miesto vidurinėse mokyklose ir gimnazijose, vaikų globos namuose bei tautinėse bendruomenėse. Susitikimų metu VTDK SA ir SMK SK nariai bendravo su jaunimu kultūrinių skirtumų ir tolerancijos tema pateikdami žaidimus ir užduotis, per kurias dalyviai dalinosi savo mintimis ir nuomone pateikta tema.

Vienijant susitikimuose dalvyvavusius moksleivius buvo organizuojamas renginių ciklas „Visi po viena saule“. Kuris tęsėsi tris dienas, iš kurių dvi dienas buvo rengiamos kūrybinės dirbtuvės.

Pirmąją kūrybinių dirbtuvių dieną moksleiviai susirinko į Socialinių mokslų kolegijos Vilniaus filialą, kur jų laukė svetinga SMK SK komanda pasiruošusi įvairių žaidimų padedančių atskleisti tarp jaunimo atsirandančias kultūrinių skirtumų ir tolerancijos problemas bei jų sprendimo būdus. Susitikimo metu moksleiviai buvo skatinami pažinti vienas kitą, susipažinti su kitomis kultūromis bei suprasti tolerancijos sąvoką. Naudojant koliažus, vaizdo bei garso priemones buvo pristatytos karaimų, armėnų, žydų ir romų kultūros, kurių metu moksleiviai stengėsi atskleisti pagrindinius kultūrų skiriamuosius bei patraukliausius bruožus. Tolerancijos sąvokos supratimą moksleiviai atskleidė maišydami „Tolerancijos mišrainę“ kurdami savo receptą. Mišrainei paruošti vaisiai buvo priemonė atspindinti nuoširdumą, juoką, supratingumą, džiaugsmą, meilę, atvirumą bei draugiškumą.

Antroji kūrybinių dirbtuvių diena vyko Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Diena buvo labiau orientuota į minčių pateikimą naudojant menus. VTDK SA komanda moksleivius skatino lavinti kūrybiškumą bei atsleisti toleranciją ir norą pažinti vieni kitus lipdant molio skluptūras, vaidinant „Šaradas“, fotografuojantis fotosesijoje bei tapant. Per meną dalyviai skleidė savo gerąją patirtį ir įgytas žinias bei susiformavusį naują požiūrį į jaunimo betarpišką bendravimą gvildenant visiems aktualias visuomeniškas problemas.

Renginių ciklą ir projektą vainikavo Savivaldybės aikštėje įvykęs šventinis koncertas „Visi po viena saule“. Šis koncertas buvo tarsi įžanga į UNESCO sprendimu paskelbtą gegužės 21-ąją Pasaulinę kultūrų puoselėjimo dieną, kadangi koncerte buvo pakviesta dalyvauti įvairių tautinių mažumų atlikėjai. Koncertas žibėjo ne tik kultūriniu įvairumu, bet ir pačių pasirodymų skirtingumu. Žiūrovai grožėjosi lietuvių, lenkų, žydų tautiniais šokiais, dainomis rusų, lenkų, prancūzų, anglų ir lietuvių kalbomis, o koncertą papuošė ugnies šou.

Ypatingai dėkojamame visiems moksleiviams iš Vilniaus sav. Grigiškių vid. mok., Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vid. mok. ir Vilniaus „Saulėtekio“ vid. mok., kurie aktyviai dalyvavo ciklo renginiuose, dalinosi savo mintimis ir palaikė studentų iniciatyvą įgyvendinant projektą.

Taip pat nuoširdžiai dėkojame visiems šventiniame koncerte dalyvavusiems atlikėjams, kurie atskleidė kultūrų tautinius paveldus – šokius ir dainas.

SMK SK ir VTDK SA komanda

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt