Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Informacija apie „vakuumo“ virusą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto informacija apie „vakuumo“ virusą.

Pastaruoju metu vartotojai sunerimę dėl plintančio „vakuumo“ viruso. Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas informuoja, jog tokio ligos sukėlėjo, kaip vakuumo virusas, nėra.

Optimalių pakavimo medžiagų, pakuočių ir jų komponentų naudojimas maisto produktų pakavimui yra ypač svarbus, nes susijęs su sveikata ir sauga, kuriems mūsų šalyje kreipiamas ypatingas dėmesys. Šiuolaikinių technologijų pagalba sukuriamos maisto produktų pakavimo medžiagos, leidžiančios ilgiau išlaikyti maisto produktų kokybę ir pratęsti jų galiojimo laiką. Maisto produktų gamintojai naudoja ne tik mums įprastą vakuumavimo būdą, bet ir prieš keletą dešimtmečių atrastą pakavimą apsauginėje atmosferoje, kurio dėka maistas ilgiau išlieka šviežias, jo nereikia chemiškai apdoroti, t.y. naudoti maisto priedų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, vykdydami maisto gamybos įmonių kontrolę, įvertina, ar gamyboje naudojamos pakavimo medžiagos ir būdai atitinka norminių dokumentų reikalavimus ir užtikrina produktų saugą. Todėl labai retais atvejais žarnyno užkrečiamųjų ligų protrūkiai įvyksta dėl maisto pramonėje pagaminto maisto. Dažniausiai susergama nuo buityje netinkamai pagaminto ar laikomo maisto.

Tikėtina, kad vartotojų minimas „vakuumo“ virusas yra bakterijų, galinčių daugintis žemoje temperatūroje, sukeliama žarnyno jersiniozė ar listeriozė. Žmonės šiomis ligomis gali užsikrėsti vartodami nepakankamai termiškai apdorotą mėsą, daržoves, vaisius, vandenį, nevirintą, nepasterizuotą pieną ir iš jo pagamintus produktus. Termiškai apdorotas arba vartojimui paruoštas maistas gali būti užkrėstas jersinijomis ar listerijomis laikant jį kartu su žalia mėsa, paukštiena, daržovėmis. Su užkrėstu maistu sukėlėjams patekus į šaldytuvą, gali būti užkrėsta ir daugiau maisto produktų. Dėl jersinijų sugebėjimo daugintis žemoje temperatūroje, jersiniozės dar vadinamos „šaldytuvų“ ligomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt