Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Inscenizacija – įdomus ir efektyvus mokymosi būdas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šių metų gegužės 4-8 dienomis Olandijoje, Mastrichto miesto Kongresų ir Parodų centre, vyko viena didžiausių EuroMUN (Europian Model United Nations) konferencijų Europoje, kurią organizavo Mastrichto universitetas.

Šių metų gegužės 4-8 dienomis Olandijoje, Mastrichto miesto Kongresų ir Parodų centre, vyko viena didžiausių EuroMUN (Europian Model United Nations) konferencijų Europoje, kurią organizavo Mastrichto universitetas. Šios konferencijos metu studentai iš viso pasaulio gilinosi į Jungtinių Tautų, ES, NATO bei kitų tarptautinių ir Europos regiono institucijų veiklą ją inscenizuodami. Studentai, įsijausdami į diplomatų vaidmenį, turėjo svarstyti aktualias tarptautinei bendruomenei svarbias problemas bei reprezentuoti atstovaujamos valstybės poziciją priimant sprendimus.

Šių metų konferencijoje dalyvavo daugiau nei 560 delegatų iš 160 skirtingų universitetų. Vilniaus Universiteto Teisės fakultetui atstovavo studenčių komanda, kurią sudarė trečiakursės Aistė Armonaitė, Goda Karalytė ir Deimantė Valčiukaitė. Jų iniciatyvą dalyvauti konferencijoje palaikė Vilniaus Universitetas bei advokato P. Makausko kontora.

Studentės dalyvavo skirtingų komitetų simuliacijose: Aistė Armonaitė ir Deimantė Valčiukaitė gilinosi į Jungtinių Tautų socialinių, kultūrinių ir humanitarinių reikalų komiteto (SOCHUM) veiklą, o Goda Karalytė dalyvavo NATO sprendimų priėmimo procedūros inscenizacijoje.

SOCHUM komitete buvo diskutuojama apie migracijos problemą, kurią gali sukelti klimato atšilimas, taip pat apie žmogaus teisių padėtį Demokratinėje Kongo Respublikoje. Studentės turėjo galimybę nagrinėti probleminius humanitarinės teisės klausimus, susijusius su karo nusikaltimais bei nusikaltimais žmoniškumui, siekdamos suformuoti tvirtą atstovaujamos valstybės poziciją.

NATO veiklos inscenizacijoje pagrindinė tema buvo saugumas energetikos srityje bei apsauga nuo kibernetinių atakų. Įdomu, kad studentai iš įvairių pasaulio šalių diskutavo ir klausimais, susijusiais su atominių elektrinių statyba Lietuvos pasienyje – Baltarusijoje bei Rusijos Kaliningrado srityje. Simuliacijos pabaigoje buvo priimta rezoliucija, raginanti Rusijos ir Baltarusijos vyriausybes NATO narėms pateikti detalią informaciją apie planuojamų statyti atominių elektrinių saugumą bei jų atitikimą techniniams standartams.

Jungtinių Tautų veiklos inscenizacijos yra organizuojamos visame pasaulyje ir pritraukia ambicingus, gilesnių žinių siekiančius ir savo jėgas multikultūrinėje aplinkoje išbandyti norinčius studentus. Diskutavimas pasaulyje aktualiomis temomis, derybų vedimas, viešųjų kalbų sakymas – tai vertinga ir studijas praturtinanti patirtis, kurią suteikia tokio pobūdžio konferencijos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt