Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš sostinės kiemų bus masiškai vežami automobiliai

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus kiemuose nebeliks nenaudojamų transporto priemonių. Jau trečius metus rengiamos akcijos „ Daugiau erdvės kiemuose“ organizatoriai tikisi, kad gyventojai neliks abejingi ir praneš apie netinkamas naudoti transporto priemones ir taip išvaduos miestiečių sausakimšus kiemus.

Vilniaus kiemuose nebeliks nenaudojamų transporto priemonių. Jau trečius metus rengiamos akcijos „Daugiau erdvės kiemuose“ organizatoriai tikisi, kad gyventojai neliks abejingi ir praneš apie netinkamas naudoti transporto priemones ir taip išvaduos miestiečių sausakimšus kiemus.

Tradiciškai nuo 2009 m. iki šių metų  pavasarį iš sostinės kiemų masiškai vežami nenaudojami automobiliai. Tokios iniciatyvos imtasi pastebėjus, jog gyvenamųjų namų teritorijose daugėja apleistų transporto priemonių, o jų savininkai kartais ir piktybiškai nepasirūpina savo turtu. Savivaldybė kone kasdien sulaukia pasipiktinusių gyventojų skundų, esą kiemuose ir šalikelėse mašinoms neužtenka vietos. Tačiau patys vilniečiai prie problemos sprendimo prisideda vangiai.

Pasak vilniečio Ernesto, iki šios akcijos subrendimo reikia palaukti. Nenaudojamų automobilių išvežimą jis palygino su buitinės technikos atsikratymu. O apie tai, ar žmonės noriai prisideda prie startavusios akcijos, Ernesto nuomonė buvo neigiama: „Yra tokių, kurie praneša apie netinkamą naudoti transporto priemonę, tačiau yra ir tokių, kurie ignoruoja. Lengviausia yra tiesiog nekreipti dėmesio, o tokių kurie pasirenka lengviausia kelią yra nemažai.“

Akcija „Daugiau erdvės kiemuose“ vykdoma jau trečius metus, tačiau apčiuopiamų rezultatų kol kas pasiekti nepavyksta. Kasmet atsiranda vis daugiau nenaudojamų transporto priemonių, kurios užima vietą ankštuose kiemuose. Iki balandžio pabaigos vilniečiai gali pranešti apie tokius automobilius savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui, arba tieisogiai kreiptis į asociaciją, kuri surenka netinkamos būklės automobilius.

Netvarkingi automobiliai dažniausiai aptinkami gyvenamuosiuose rajonuose, atokiau nuo miesto centro. Per tris akcijos vykdymo metus viešosios tvarkos skyrius nustatė pustrečio tūkstančio nenaudojamų transporto priemonių, daugiau kaip pusė jų išgabenta iš bendrojo naudojimo vietų.

Pranešant apie paliktą netvarkingą automobilį Viešosios tvarkos skyrius pageidauja, kad būtų nurodytas adresas, kur stovi automobilis, jo spalvą, modelį, valstybinį numerį bei data ir laiką kada buvo pastebėtas. Taip pat jeigu yra galimybė atsiųsti ir pastebėtos transporto priemonės nuotrauką.

Nenaudojamos transporto priemonės savininkas žinoma turės galimybę pats išgabenti savo automobilį. O tiems, kurie per nurodytą laiką nepasirūpins nenaudojamais automobiliais, bus taikomos administracinės nuobaudos nuo 250 iki 500 litų, o už kartotinį pažeidimą – bauda nuo 500 iki 1000 litų su transporto priemonės konfiskavimu ar be jo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt