Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš trijų „Pifų“ teismas paliko vieną

Šaltinis: 15min
0
A A

Gyvūnų globos tarnyba „Pifas“ („GGT Pifas“) vėl galės sėkmingai tęsti savo veiklą ir padėti benamiams gyvūnams rasti šeimininkus.

Vilniaus apygardos teismas patenkino VšĮ „Gyvūnų globos namai Pifas“ ieškinį ir grąžino įstaigai jiems priklausiusį interneto adresą www.pifas.lt. Taip pat teismas apsaugojo įstaigos vardą uždrausdamas dviems kitoms VšĮ: „Vilniaus Pifas“ ir „Pifas.lt“ klaidinti vartotojus naudojant VšĮ „GGT Pifas“ pavadinimo išskirtinį ir dominuojantį žymenį „Pifas“.

„Tai yra beprecedentis atvejis Lietuvos teismų praktikoje, – pasakoja ieškovo advokatas Irmantas Balsys. – Kadangi viešųjų įstaigų veikla nėra konkurencinga, jos retai susiduria su nesąžiningos konkurencijos problemomis. Iki šiol ginčus dėl pavadinimų ir internetinių tinklalapių vardų viešosios įstaigos spręsdavo sugalvodami naujus pavadinimus“.

Internetinis tinklalapis www.pifas.lt buvo pagrindinis įstaigos veiklos įrankis. Jame įstaiga ir jos veikloje dalyvaujantys savanoriai skelbdavo informaciją apie atsirandančius benamius gyvūnus. Visuomenė galėjo stebėti skelbimus ir pasiimti šiuos gyvūnus globoti.

Adresą www.pifas.lt „GGT Pifas“ prarado, kai 2007 m. balandžio 9 d. atleido iš pareigų direktorę Iloną Mezencevą. Jos vardu steigiant VšĮ buvo užregistruotas šis adresas, kuris vėliau neperleistas įstaigai.

Buvusi „GGT Pifas“ direktorė tuomet įsteigė VšĮ „Vilniaus Pifas“ ir naudojo www.pifas.lt adresą bei tapatino abiejų įstaigų pavadinimus. Vėliau I.Mezenceva pasitraukė iš antrosios viešosios įstaigos ir įkūrė dar vieną, „Pifas.lt“ pavadintą įstaigą, kuri iki pat teismo sprendimo paskelbimo naudojosi „GGT Pifas“ sukurtu internetiniu tinklalapiu www.pifas.lt.

Taip Vilniuje atsirado trys „Pifai“. Gyvūnų globotojai bei visuomenė buvo suklaidinti įstaigų gausos ir neskyrė jų panašių pavadinimų. Tuomet, siekdama baigti painią istoriją pirmoji VšĮ „GGT Pifas“, kuriai teisėtai priklauso „Pifo“ pavadinimas, kreipėsi į teismą.

„Advokato Irmanto Balsio kontoros“ vadovas pasakoja, kas paskatino ieškovą kreiptis pagalbos į teismą: „Mūsų klientas kreipėsi į teismą laikydamasis pozicijos, kad viešosios įstaigos turėtų siekti savo tikslų ir įgyvendinti visuomenėje savo misiją sąžiningai ir teisėtai. Tik teismas galėjo padėti tašką šioje jau kelis metus spaudoje gvildenamoje istorijoje“.

Teismo eigoje atsakovai pakeitė savo įstaigų pavadinimus. Remiantis teismo sprendimu bus panaikintos ir I.Mezencevos bei A.Mezencevo teisės į internetinį adresą www.pifas.lt. Netrukus naujuoju adresu vėl naudosis teisėti šeimininkai ir „GGT Pifas“ galės padėti augintiniams rasti sau rūpestingus šeimininkus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt