TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iškilmingai atidaryta paroda „Mokykla 2011“

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį prasidėjo tris dienas truksianti mokyklinių priemonių ir mokyklų įrangos paroda „Mokykla 2011“.

Penktadienį prasidėjo tris dienas truksianti mokyklinių priemonių ir mokyklų įrangos paroda „Mokykla 2011". Renginį iškilmingai atidarė parodos rėmėja, J. E. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Sveikindama pirmuosius parodos lankytojus Prezidentė linkėjo pasisemti naujų žinių ir gerai praleisti laiką renginyje.

Pirmą kartą organizuojama paroda skirta plačiajai švietimo bendruomenei – nuo mokyklų administracijos iki mokytojų ir mokinių. Parodos lankytojai gali įsigyti įvairios pedagoginės literatūros, specialiojo ar meninio ugdymo mokymo priemonių, naujausių mokyklinių reikmenų, taip pat susipažinti su informacinių technologijų (IT) taikymo naujovėmis.

Tarptautinė IT kompanija „DPA Lietuva" pirmą kartą parodoje Vilniuje švietimo sektoriui pristato „Microsoft Multipoint Server 2011" programinę įrangą, kuri pagerina mokymosi kokybę ir sumažina mokymosi įstaigų išlaidas. „Šis IT sprendimas leidžia vietoje kelių visiškai sukomplektuojamų darbo vietų naudoti vieno kompiuterio pajėgumus, o likusioms tereikia monitoriaus, pelytės, klaviatūros. Tai reiškia, kad sutaupoma ženkli pinigų suma, nes kompiuterizuotų darbo vietų įrengimui reikia kur kas mažiau išlaidų, o sistema atsiperka jau nuo trečio kompiuterio", – programinės įrangos teikiamą naudą pabrėžia „DPA Lietuva" vadovas Laurynas Truncė. Įdiegus „Microsoft Multipoint Server 2011" sunaudojama gerokai mažiau elektros energijos, todėl ne tik sutaupoma pinigų, bet ir tausojama aplinka.

Šis sprendimas yra patogus ir mokiniams, ir mokytojams, nes dirbama gerai pažįstamoje „Microsoft" aplinkoje. Kiekvienam vartotojui sukuriama individuali paskyra, kurioje mokiniai gali dirbti nepriklausomai nuo to, kokiomis programomis tuo metu naudojasi kiti mokiniai. „Mokinys, palikęs savo paskyrą „budėjimo" režimu, grįžęs visas programas ras aktyvias, nepaisant to, kad prie jo kompiuterio dirbo kitas mokinys", – teigia „DPA Lietuva" vadovas.

Tuo tarpu mokytojai galės kokybiškiau vesti pamokas, nes mokinių ekranuose matys kaip atliekamos užduotys, galės lengviau rasti mokinių namų darbus, juos tikrinti, komentuoti ir vertinti atskirai, kiekvieno mokinio paskyroje.

„DPA Lietuva", IT rinkoje gerai žinoma dėl didelių ir svarbių infrastruktūros projektų įgyvendinimo, šiuo metu imasi ambicingų planų biometrijos srityje. Pritaikius biometrijos sprendimus švietimo įstaigose, moksleiviai ateidami į mokyklą turėtų užsiregistruoti, o išeidami išsiregistruoti. Taip galima būtų kontroliuoti mokinių lankomumą, o visi duomenys būtų centralizuotai kaupiami sukurtoje mokinių bazėje. Šiuos duomenis galėtų matyti ir socialinės tarnybos bei kitos mokinių lankomumu suinteresuotos institucijos.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paroda
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt