Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 26d. 14:55

Išrinktas iškiliausių tarpukario kauniečių dešimtukas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Sužinokite, kurie tarpukariu Laikinojoje sostinėje gyvenę ir kūrę piliečiai šiandien yra artimiausi kauniečių širdims ir sieloms.

Kurie tarpukariu Laikinojoje sostinėje gyvenę ir kūrę piliečiai šiandien yra artimiausi kauniečių širdims ir sieloms? Kuriais iš jų šiandien labiausiai didžiuojamasi? Kurie iš jų šio miesto gyventojams šiandien galėtų tapti sektinais pavyzdžiais? Štai tokie klausimai skambėjo antradienį Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje, kuriame buvo pristatytas švietėjiškas projektas „Iškiliausi tarpukario kauniečiai“. Projekto idėjos autorius – seniausias Kauno bravoras.

Projekto tikslas – iš gausybės garsių ir nusipelniusių tarpukario kauniečių išrinkti 10 iškiliausiųjų. Pagrindiniai atrankos kriterijai: nuopelnai Kauno miestui ir šių nuopelnų išliekamoji vertė šiandien, žmonės – novatoriai, pirmieji ėmęsi darbų vienoje ar kitoje srityje, kūrę miesto simbolius ar patys buvę laikomi savotiškais miesto simboliais, be kurių buvo neįsivaizduojamas tuometinis Kauno gyvenimas.

Anot projekto sumanytojo Vytauto Meišto, šiandien Kaunas gali didžiuotis nė kiek ne prastesne piliečių bendruomene, nei tarpukariu, kai čia dirbo ir kūrė daugybė intelektualių, drąsių, apsišvietusių, laisvų savo dvasia žmonių. „Tačiau sumanią, nebijančią iššūkių, veržlią ir perspektyvią bendruomenę būtina auginti. Pastarosios augimas priklauso nuo individualių iniciatyvų, o jas geriausiai paskatintų asmeniniai pavyzdžiai, kurių kauniečiai bene daugiausiai galėtų rasti tarpukaryje. Brangindami istorinį palikimą, nusprendėme atsigręžti atgal, į auksinius Kauno laikus ir prisiminti, o gal net iš naujo atrasti tuos žmones, į kuriuos verta lygiuotis. Iš istorijos patys semiamės stiprybės ir optimizmo, ji mus įkvepia dideliems darbams. Šiems norime paskatinti ir visus kauniečius,“ – teigė V.Meištas.

Iškiliausius tarpukario kauniečius rinko kompetentinga komisija: VDU istorijos katedros lektorius, humanitarinių mokslų daktaras, Modestas Kuodys, Kauno apskrities viešosios bibliotekos istorikas Alvydas Surblys, Kauno Rotušės ceremonmeisteris Kęstutis Kazys Ignatavičius, architektas, architektūros kritikas Audrys Karalius ir žurnalistė Virginija Skučaitė. Jiems buvo pateiktas 35 asmenybių sąrašas, kurį sudarė projekto partneriai VDU istorijos fakulteto akademinė bendruomenė ir Kauno apskrities viešoji biblioteka. Į iškiliausiųjų dešimtuką pateko: rašytojas, kanauninkas Juozas Tumas–Vaižgantas, dainininkas, nacionalinės operos įkūrėjas Kipras Petrauskas, inžinierius architektas Vytautas Landsbergis–Žemkalnis, visuomenės veikėjas, ilgametis Kauno burmistras Jonas Vileišis, chirurgas Vladas Kuzma, karo lakūnas, Atlanto nugalėtojas Steponas Darius, brigados generolas, kariuomenės kūrėjas Vladas Nagevičius, gamtininkas Tadas Ivanauskas, verslininkai broliai Jonas ir Juozas Vailokaičiai ir Lietuvos Karo aviacijos vadas Antanas Gustaitis.

Kauno gyventojai taip pat raginami siūlyti iškiliausius tarpukario kauniečius. Iš gautų kandidatūrų bus atrinktos dvi. Jos, kaip ir jau išrinktų iškilių žmonių istorijos, bus publikuojamos spaudoje. Projekto trukmė – sausio–balandžio mėnesiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt