Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 2d. 17:15

Išsamiai apie priekabų draudimą

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Pagal LR įstatymus visos Lietuvoje keliais važinėjančios transporto priemonės turi būti apdraustos transporto priemonių privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. T.y. lengvieji automobiliai, krovininiai automobiliai, autobusai, motociklai, traktoriai bei priekabos. Atsitikus įvykiui, kai velkant priekabą yra užkabinama kita transporto priemonė, dažnai kyla klausimų, kuri transporto priemonė yra atsakinga už įvykį? Priekaba ar automobilis.

Pagal LR įstatymus visos Lietuvoje keliais važinėjančios transporto priemonės turi būti apdraustos transporto priemonių privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.  T.y. lengvieji automobiliai, krovininiai automobiliai, autobusai, motociklai,  traktoriai bei priekabos.  Atsitikus įvykiui,  kai velkant priekabą yra užkabinama kita transporto priemonė, dažnai kyla klausimų, kuri transporto priemonė yra atsakinga už įvykį? Priekaba ar automobilis.

Pildant eismo įvykio deklaraciją nurodomas priekabos draudimo polisas, kaip atsakingas už žalą, o ne automobilio draudimo polisas. Primename, kad velkant priekabą ar kitą transporto priemonę ir jei nebuvo nutrukusi jungtis, už žalą sukeltą tretiesiems asmenims atsako velkančiosios transporto priemonės draudimas (ta transporto priemonė, kuri vilko). Nepriklausomai nuo to, ar žalą sukėlė velkančioji transporto priemonė, ar velkamoji. Tokiu atveju,  jeigu bus užpildyta deklaracija ir bus nurodytas kaltininkas velkamoji transporto priemonė, draudimo žala nebus atlyginama. Priekabos ar velkamosios transporto priemonės draudimas atsakingas už žalą tik tokiu atveju, jei jungtis buvo nutrūkusi\atsikabinusi ir padarė žalą. Dėl didelių šalčių, neretai rytais būna neužvedami automobiliai ir prašoma pagalbos kaimynų ar kitų pravažiuojančių transporto priemonių pagalbos užvesti automobilį. Jeigu turimi laidai, užvedama pajungus nuo kito automobilio akumuliatoriaus, jei turima virvė automobilis tempiamas kol užsikurs. Pastarasis užvedimo būdas yra gana pavojingas,  ir nerekomenduojame nei būti tempiamam, nei pačiam tempti. Jeigu sutiksite padėti ir kita automobilį patemti, gali būti, kad tempiamosios transporto priemonės vairuotojas atsitrenks i kitą arba jūsų automobilį, tokiu atveju atsakingas busite tik jūs. Vairuojant tempiamą neužvestą automobilį yra suvaldyti daug sunkiau, nes neveikia vairo stiprintuvas ir neįšilusi stabdžių sistema, todėl turite būti itin atidūs.

Neužsivedus automobiliui rekomenduojama pasinaudoti techninės pagalbos specialistų paslaugomis. Tokia paslauga įprastai kainuoja 100-150 Lt, tačiau daugelyje draudimo bendrovių apsidraudus KASKO draudimu ir pasirinkus techninės pagalbos draudimą ši paslauga suteikiama nemokamai.

Internete galite nemokamai konsultuotis su draudimo brokeriais ne tik apsidraudžiant ar pasirenkant draudimo bendrovę, bet ir įvykus bet kokiam įvykiui. Draudimo specialistai suteiks visą reikia informaciją ir atsakys į visus jums rūpimus klausimus bei nukreips jus tinkama linkme.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt