Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išvykstantiems į užsienį įteikė po riekelę šv. Agotos duonos

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Kauno oro uoste skrendantiems į užsienį Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto Ryšių su visuomene specialybės absolventės įteikė simbolinę dovaną – maišelį su Šv. Agotos duonos rieke.

Šeštadienį Kauno oro uoste skrendantiems į užsienį Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto  Ryšių su visuomene specialybės absolventės įteikė simbolinę dovaną – maišelį su Šv. Agotos duonos rieke, kuri buvo pašventinta Marijampolės šv. arkangelo Mykolo parapijos bažnyčioje.

Studenčių organizuojamos  pilietinės akcijos tikslas – dar kartą atkreipti valdžios dėmesį į emigraciją, kaip nebylų protestą prieš valstybės neįgalumą ir pademonstruoti savo pritarimą išvykstančiųjų pasirinkimui. Akcijos organizatorės siekia priminti, kad žmonės patys turi pasirūpinti savo gerove, nes tie, kurie žada tai daryti, po rinkimų savo pažadus pamiršta.

Vasario 5-ąją minima Šv. Agotos – Duonos diena. Tikima, kad pašventintas duonos gabalėlis apsaugo nuo nelaimių ir nugali bet kokį blogį.

„Šią idėją inspiravo keletas aspektų: grėsminga socialinė ir ekonominė situacija, skaudi vaikino iš Tauragės nelaimė, tragedijos su vaikais, kurių tėvai išvykę į užsienį bei akivaizdi realybė, kad Lietuva nebeemigruoja, bet evakuojasi,“ – teigė akcijos rengėjos Alma Stočkuvienė, Laima Lapėnienė, Regina Vilčinkienė, Dalė Samuolienė, Erika Dankisaitė, Vilma Dichavičienė.

Anot jų, demonstruodamos savo pritarimą išvykstančiųjų pasirinkimui, jos nepritaria emigracijai, tačiau išreiškia didelį nusivylimą tokiu valstybės požiūriu į savo šalies gyventojus.

Imdami maišelį su Šv.Agotos duona, išvykstantieji sakė esą labai sujaudinti ir nustebinti. „Pirmą kartą matome tokią nuoširdžią ir prasmingą akciją,“ – sakė jie ir  akcentavo, jog labiausiai jaudina žmogaus dėmesys žmogui, ką ir demonstruoja vykstanti akcija. Motina skrendanti paviešėti pas Londone gyvenčius vaikus, sužinojusi, kad dovanojama Šv.Agotos duona, paprašė jos ir savo vaikams, kurią sakė nuvešianti kaip didžiausią dovaną. Kita moteris, jau palydėjusi sūnų, gavusi simbolinį ryšulėlį su duona grįžo į laukimo salę, tikėdamasi, kad dar suspės jį paduoti.

Kalbinti jauni vyrai tvirtino be liūdesio paliekantys Lietuvą, nes joje negalėjo pragyventi ir išlaikyti savo šeimų. „Buvome grįžę atostogų ir vėl išvykstame dirbti į Angliją, čia nematome jokių prošvaisčių,“ – sakė jie. Kelios Vytauto didžiojo universiteto studentės džiaugėsi galimybe išvykti studijuoti pagal Erasmus programą. Ar baigusios studijas liks gyventi ir dirbti Lietuvoje, jos  sakė dar svarstysiančios.

„Įteikdamos šv. Agotos duoną, norime pažymėti, kad ir koks būtų žmonių nusivylimas  esamais procesais, negalime tapatinti valstybės su tėvyne. Nes pirmoji yra tik sistema, kuri nevykdo svarbiausios savo misijos – užtikrinti žmogui gerovę, o antroji –tai pamatinės vertybės: gimtoji kalba, papročiai, tradicijos, kurios yra kiekvieno mūsų širdyje ir yra perduodamos iš kartos į kartą. Šventintos duonos riekę įteikiame kaip simbolinę apsaugą, stiprybės grūdą ir tikėjimą, kad, nors mes nerūpime savo valstybei, tačiau esame svarbūs vieni kitiems,“ – sakė studentės.

Nuotraukoje: ŠU studentės

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt