TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunieji žurnalistai tapo „Įkrauk“ reporteriais

kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje (KMUG) veikiantis jaunųjų žurnalistų klubas toliau užtikrintai žengia profesionalumo keliu. Jaunieji žurnalistai pradėjo...

Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje (KMUG) veikiantis jaunųjų žurnalistų klubas toliau užtikrintai žengia profesionalumo keliu. Jaunieji žurnalistai pradėjo bendradarbiauti su vieno skaitomiausių Lietuvoje interneto naujienų portalo 15min.lt  rubrikos „Įkrauk“ komanda.

15min.lt plėtros vadovas bei pirmasis portalo redaktorius Žilvinas Pekarskas džiaugiasi profesionaliai ir operatyviai dirbančių jaunųjų žurnalistų iš Kauno pagalba.

 „Buvau tikrai maloniai nustebintas. Suredaguoti moksleivių tekstai buvo sklandūs ir aiškūs. To dažnai trūksta net vyresnių kursų žurnalistikos studentams, – atskleidė redaktorius. – Aš pats mokyklos laikais lankiau vieno didelio dienraščio Žurnalistų mokyklą. Pamenu, kokia palaima užliedavo, jei redaktorė Gintarė Adomaitytė nuspręsdavo panaudoti bent dalį mano teksto. Tai paskatino nesustoti ir žengti pirmyn.“

Žurnalistų mokykloje įgyta patirtis būsimam redaktoriui padėjo studijuojant žurnalistiką Vilniaus universitete. Jis pastebėjo, jog jaunieji kolegos taip pat turėjo galimybę išbandyti savo jėgas rašydami apie nepilnametį vairuotoją, Mados infekciją, egzaminų baimes ir paauglės gyvenimo dramą.

„Rašydami straipsnius moksleiviai galėjo pamatyti, kokios temos labiau jaudina visuomenę, o kokios – mažiau. Interneto portalas – puikus lakmuso popierėlis, kuriame galima matyti susidomėjimą arba skaitytojų abejingumą iliustruojančius skaičius,“ – sakė 15min.lt  plėtros vadovas.

Tiesa, svajojantiems apie žurnalisto darbą Ž. Pekarskas pataria gerai pagalvoti, ar toks pasirinkimas vėliau neprivers gailėtis. „Jei galvojate apie 8 val. darbo dieną, – pamirškite tai. Po studijų dirbdavau per tris darbus, taigi iki 18–20 val. per parą. Tai – neįkainojama patirtis, bet gerai pagalvokite, ar jums to tikrai reikia,“ – jaunuosius kolegas perspėjo redaktorius.

Sunkus ir nenuspėjimas žurnalisto darbas visiškai negąsdina Aistės Bliūdžiūtės. KMUG trečiokė žurnalistų klubą lanko nuo pat jo atgimimo ir tiki, jog ateityje taps puiki žurnalistė. „Anksčiau nesidomėjau žurnalistika, tačiau vos tik pradėjusi lankyti žurnalistų klubą pakeičiau požiūrį ir į žurnalistiką, ir į lietuvių kalbos pamokas. Per trumpą laiką spėjau daug išmokti ir sužinoti. Niekada nebūčiau patikėjusi, jog mano straipsniai gali būti publikuojami viename populiariausių šalies portalų. Lankydama žurnalistų klubą pradėjau kasdien skaityti interneto naujienų portalus, dienraščius, pamėgau ir lietuvių kalbos pamokas,“ – kalbėjo jaunoji žurnalistė.

Aistės ir kitų jaunųjų žurnalistų vadovės bei KMUG viešųjų ryšių specialistės Karolinos Marcinkevičiūtės teigimu, rašydami ne tik savo bendraamžiams, tačiau ir visai visuomenei aktualiomis temomis mokiniai atsiskleidžia kaip gebantys analizuoti gautą informaciją tyrėjai bei kūrybingi reporteriai. Jaunieji kolegos neretai ir patys siūlo temas, ieško pašnekovų tarp bendraamžių, klausinėja draugų ir šeimos narių, kokios temos interneto naujienų portaluose jiems atrodo įdomiausios.

„Bendradarbiavimas su vienu populiariausių interneto naujienų portalų Lietuvoje mokiniams suteikia galimybę išbandyti save žiniasklaidoje, sužinoti, kokių naujienų laukia skaitytojai ir kaip tas naujienas pateikti. Matydami savo pavardes 15min.lt  jaunieji žurnalistai visada džiaugiasi ir didžiuojasi savimi,“ – kalbėjo žurnalistų vadovė.

Žurnalistų klubas seniausioje Kauno mokykloje veikia jau ne vienerius metus. Tai viena iš populiariausių neformaliojo švietimo veiklų, kurios metu gimnazistai turi galimybę ne tik susitikti su profesionalais, tačiau ir patys išbandyti nelengvą televizijos reporterio ar interneto naujienų portalo žurnalisto darbą.

kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.
kmug.lt nuotr.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt