Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunimo gretose savanorystė – vis populiaresnė

Duodi nedaug - gauni daug
Duodi nedaug - gauni daug
Šaltinis: 15min
0
A A

Jaunas žmogus turi išbandyti daugelį dalykų. Dauguma nori būti svarbiais ir padaryti tai, kas jiems atrodo neįmanoma ir palikti pėdsaką istorijoje. Vienas iš būdų jaunuoliui...

Jaunas žmogus turi išbandyti daugelį dalykų. Dauguma nori būti svarbiais ir padaryti tai, kas jiems atrodo neįmanoma ir palikti pėdsaką istorijoje. Vienas iš būdų jaunuoliui norint įgauti kitokios patirties, žinių, susirasti naujų draugų, gerai ir prasmingai praleisti laiką – savanorystė.

2011 metai Europos Sąjungos komisijos buvo paskelbti savanorystės metais tam, kad visuomenę supažindintų su šia veikla ir įtrauktų į savanorystę. Visus metus vykę renginiai, paskaitos ir įvairūs socialiniai veiksmai skatino tai. Jiems puikiai pavyko, nes šiuo metu jaunimo tarpe bent penktadalis, o gal net ir daugiau yra bent vieną kartą savanoriavę. Kviečiame pagalvoti apie save, ar esate kur nors savanoriavę.

Savanoriauti galima visur: mokykloje, organizacijoje arba įstaigoje, miesto ar kokio nors kitokio pobūdžio renginyje, akcijoje ar darbe bei aišku, pasaulyje. Savanorystė atveria kelius išvykti į kitą miestą, valstybę, bendradarbiauti su skirtingais žmonėmis ir kultūromis, kurti projektus. Visa savanorystė remiasi tik pačio asmens noru, jei žmogus nori veikti, jis prisijungia prie to, kas jam patrauklu ir gyvena savanoriška veikla, todėl net nesvarbu, ar yra jaunas, ar senas, gali savanoriauti visi. Daugelyje pasaulio aukštųjų mokyklų savanoriška veikla yra labai vertinama, todėl daug dariusiems šioje srityje yra prideda balai prie stojamojo pažymio, taigi tokia veikla jaunuoliai duoda dar didesnę naudą.

2011 metų duomenys rodo, kad ES savanoryste užsiėmė bene 100 milijonų gyventojų, tai yra penktadalis visos ES gyventojų.  ES ir Lietuvoje aktyviausiai savanoriaujama sporto ir aktyvaus poilsio gamtoje klubuose -34%, šietimo, meno, muzikos ar kultūros draugijose -22%, religinės ar bažnytinės draugijose – 16%, labdaros ir socialinės paramos organizacijose – 17%, profesinės sąjungose – 13 %. Pagal duomenis galime teigti, jog jauni žmonės yra aktyvūs ir bet kuri veikla, už kurią jie negauna atlyginimo, yra savanoriška. Jei tu dar nesi savanoriavęs, siūlome „pagooglinti“ ir rasi tikrai smagių ir įdomių dalykų. Beje, Tarptautinė savanorių diena – gruodžio 5 dieną!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt